English


Seks në taksi. Arrestohet biznesmenia në Dubai

Një biznesmene britanik përballet me deri në tre vjet burg për gjoja seks në një taksi në Dubai, ndërsa ajo ishte e dehur.
Rebecca Blake, 29, dhe Conor McRedmond u arrestuan pasi ishin duke bërë seks në gjendje të dehur pas një dite të lodhshme me pije.

Ata janë mbajtur për pesë ditë dhe janë akuzuar për marrëdhënie seksuale jashtë martese dhe të qenit të dehur në një vend publik - dy vepra penale të rrepta në një vend islamik.

Disa minuta më vonë ata u vunë re në një përqafim pasionant nga shoferi në pasqyrë i cili ndaloi dhe u ankua tek policia në një makinë patrulle të parkuar pranë. Kur ai u kthye me një oficer, panë se Mis Blake ishte duke bërë seks në ndenjësen e pasme të taksisë me z McRedmond.

Një burim ka thënë: 'Ata ishin krejtësisht të dehur, kanë filluar puthjet dhe pastaj rutina dhe kënaqësia i morri duke bërë seks.
"Kur polici shkoi, ai gjeti gruanishte krejtësisht lakuriq dhe ata ishin duke bërë seks në ndenjësen e pasme."

Mis Blake punon për firmën e rekrutimit global të fuqisë punëtore në Dubai. Ajo është nga Croydon, në jug të Londrës dhe është arsimuar në një universitet katolik.


KOMENTE
 • ela14:35 - 21 Qershor 2012
  po shum mir o ju europian po sikur te jet dikush ne taksi te ndalur duke mos i permbajtur ndjenjat po ne at momen te shkoj dikush nga familjet e juaj per te kerkur sherbimet e taksit esht galllllllllattttttttttttttt
 • Bianko Islamaj10:22 - 21 Qershor 2012
  nese do jet per te kritikuar fet un kam disa verejtje per te gjitha fet ne kete bot si per islamin tek budizmi e perfundon me krishterimin ata nje gabim ben se e ben ne taksi si ne te gjitha shtetet e botes denohesh jo vetem ne taksi por edhe ne makinen tende denohesh edhe per kete skemi te drejt te shajm asnje fe. por qe ata te denohen se ishin te dehur mund ta kuptoj kan marr nje parandalim sepse nese ata sbrisnin nga taksia dhe hipnin besoj ne makinen e tyre do kishin ber ndonje aksident po un jam musulman dhe besoj se shtetet islamike kan parandaluar shum semundje si hiv/sida me mos beri seks para marteses .jan te rralla rastet them ekstreme rastet me hiv dhe sida ne EBA keshtu nga nje ane e kan mir
 • haha20:49 - 20 Qershor 2012
  oh cki cka i shan myslimanet motren ja cifsha une ne birr te bythes,se ki koka i drogum krejt po une i kisha thane te perdor heroin tja thaje venete edhe ti qihet motra ta futin ne mut moter qimin
 • LAKU18:26 - 19 Qershor 2012
  Cdo njeri ben cte doje per sa kohe nuk cenon lirine e tjetrit ashtu sikurse cdo kush duhet ti bindet ligjeve te shtetit ku jeton/qendron. Taksia eshte ambjent publik dhe lakuriqsia ne keto ambjente denohet EDHE ne USA me masa te ndyshme. Komentet mbi fene jane te kota, aq me teper nga persona me IQ negative si disa ktu.
 • Alketa Anila13:39 - 19 Qershor 2012
  Zoti ARBEN DERVISHI ju bejme komplimentet tona per zgjuarsine sepse paska njerez te zgjuar dhe njerez ce e kuptojne jeten sot ne shekullin ce jetojme. Nuk ka te beje feja me shprehjen e dashurise, mbase ka qene cik e egzagjeruar taksia por njerezit smund te denohen vetem sepse jane te pire dhe shprehin ndenjat e tyre dhe pse ne menyra te egzagjeruara. Nje jete kemi dhe duhet ta jetojme te gjithe besojme ne zot dhe skeni pse merreni me fete por dhe te diskriminoni te tjeret sepse nuk besojne ne fene tuaj....
 • Vini18:01 - 18 Qershor 2012
  zoti ju ruajte ju njerez qe e doni fene tuaj por shpreheni keq per t tjetrit, asnjer mos beni dallime te tilla dhe t besoni verberisht, sepse po e ktheni fene n politike dhe lufte midis njeri tjetrit, zoti eshte nje per t gjith dhe ne jemi t gjith njerzit e tij.
 • aldo 11:03 - 17 Qershor 2012
  bravo i benke te gjijtha ti.... ti dukesh vec nga shprehja....se ca familje ke....megjthse nuk besoj qe te kesh ti familje....ti nuk din cdo te thot familje...... dhe jo te shashe nga familja ti. un as nuk shava as nuk ofendova njeri....thjesh ky esht mendimi im. dhe per mua keto qe thua.....nuk jan as gje....ti cdo gje qe thua ja thua vetes.....nuk dua te fklas me teper....koha do te te perplasi vete me jeten.
 • Eridan Bocari10:07 - 17 Qershor 2012
  Albulen Vito o picken e motres ta shkerdhefsha, po pse mor pidhropsh, pse mos te thote ai ca te doje? Kush je ti mor rrot kari, qe te ka qir feja para e pas se qenke komplet katunar i prapambetur ne mesjete. o kar me zile, o ta qift kina motren, e nenen, e familjen komplet ca jan te qishme, o pidhuc. Shkruani ca tu doje kari, mos e vrisni mendjen.
 • aldo 13:51 - 15 Qershor 2012
  ncncnc gjithmon mendoja se shqiperia mban vendin e pare per harmoni fetare! cjan keto budallalleqe qe shkruani! i urrej te dyja palet qe shkruajn te tilla fjale per fene.
 • ilir12:09 - 15 Qershor 2012
  po mor trapa po feja jone myslimane eshte shume me e mira se te tjerart se na thote te martohemi dhe te bejme sex em kushuriren e pare me gjakkun tone sikur kjo ka bere sex me nje te panjohur te pakten o trapa nga kosovaaaaaaaaaaaaa
 • artani_prizren10:45 - 15 Qershor 2012
  ju qifsha ropt n pidh mos e shani fen muslimaneee bre motrat n goj ja i shkerdhefsha
 • sara13:43 - 14 Qershor 2012
  Emiliam ,te lumt per komentin qe keni shenu,vetem kaq ,fjalet e tua ketu kan vler te madhe per ate qe ka mend .!
 • Antigona 11:22 - 14 Qershor 2012
  Shum mir ja kan be shum mir. Se feja jone nuk e done ket as pak.
 • Ismet Jukici turp nuk osht po osht keq se ekan marr vesh se si ne hotel e si ntaksi e njejta pun do behesh haahhaahha20:46 - 13 Qershor 2012
  nukesht turp se ka ber seksi ne taksi po esht turp ce ekan marr vesh se si ne taksi e si ne hotel e njejta pun de behesh hahahah
 • luani17:22 - 09 Qershor 2012
  turp turp turp esht turp me e ber nji gje te till ne nji vend publik dhe sa per ata qe e mbajn veten per shqiptardhe i cfar do feje qoft i duket nji gjo e bukur mos te thot se esht shqiptar se shqiptari ka dinjitet dhe betohet per ner familje. mendonja si ne veten tuj o njerz sot ndoshta jeni te rinj neser do beheni prinder.
 • Emilian Mara15:06 - 09 Qershor 2012
  ca karin shani fen islamike , mir ja ka bo ketyre ti kishte dhone denim me vdekje robqirve , me mire isalmik se krishter ,qe nk lejeohet te beje seks prifti , por prifti shkon kap murgeshat me zor pastaj shkon thot jan prift i mir tqifsha robte
 • Valentin Cuni14:27 - 09 Qershor 2012
  gjithkush ka cejfin e tij,injoroni vendet islamike sepse jane shume mbrapa me boten
 • Jetmir 07:15 - 09 Qershor 2012
  Muhammedi a.s. thotë : " Sa herë që shfaqet imoraliteti në mënyrë të hapur në një popull, tek ai popull do të bien epidemi dhe shumë sëmundje të tejra që nuk ekzistonin më parë. "
 • helopoi10:49 - 07 Qershor 2012
  he mo se film porno pn njerzit
 • Albana Bana18:01 - 05 Qershor 2012
  Kot fare,vend idjot.lerini njerzxit te jetojne jeten e tyre se nuk po cenojne njeri
 • Arben Dervishi14:18 - 05 Qershor 2012
  lexova komentet e meposhtme edhe me erdhi turp nga vetja o njerez jemi ne vtin 2012 o te prapa mbetur ku igjeni keto komente pa pike lidhje kur je i papire nuk mund ti mbash ndjenjat jo me i pire ai taksixhiu qenka legen i madh ose eshte pederast mos e donte per vete ate zoterin
 • Arben Dervishi14:01 - 05 Qershor 2012
  po polici skishte pune tjeter po u mor me ciftin e lumtur atij taksixhiu do hequr licensa e taksis te vere te laje pjata me mire sepse nuk eshte per ate pune
 • Arben Dervishi13:56 - 05 Qershor 2012
  ku ka gje me te bukur te besh seks ne taksi me ka ndodhur edhe mua personalisht ne nje taksi ne athin me nje te dashuren time jemi kenaqur pa mase keto ngjarje mbahen mend""
 • arla arlita11:33 - 05 Qershor 2012
  sa pa lidhje.....pffff.....aty i erdhi ta bente aty e beri....ligj vl....mos me thoni ju qe keni komentu qe skeni ber ndonjehere seks ne makine....
 • Tony Albo11:23 - 05 Qershor 2012
  FEMRA ME TE DIGJENERUARA SE ANGLEZET SKA ME KETA DUAN TA BEJNE DHE NE RRUGE PO U LEJUA,FUCKING DIRTY SLAGS,
 • Altin Stamboll10:54 - 05 Qershor 2012
  Dubai eshte shume i rrepte persa i perket ketyre gjerave. Ata jane shume te rezervuar, sepse nuk i lejon feja, dhe nga njera ane eshte gje e mire, sepse duhen respektuar te gjithe njerezit dhe besimet. Por njeriu kur eshte i dehur, nganjehere nuk di se çben, keshtu qe nuk duhet egzagjeruar shume besoj. Ne Dubai, edhe puthja ne rruge eshte e ndaluar, jo me te besh seks ne taksi qe te japin burgim te perjetshme besoj :))
 • kola14:47 - 04 Qershor 2012
  haha bravo qa e lidhni karucin me fene
 • RRAMANHAMDI SUXHUKU SERSEM12:25 - 04 Qershor 2012
  HIHIHI KTO VENDE JAN TE ROBERUAR NGA FIRAUNAT E JO TE UDHEHEQURA NGA FEJA ISLAME ME MOS PAS LEVERDI TE HOLLASH KTO VENDE SKISHIN PRANU BESIMTAR KURANI PER BAJRAM KURBANIN ....SE KUZHINJERET SKAN AS NI MUSLIMAN POR EVROPIAN DHE TE GHITH BIZNESET I BAJN ME METALIKET E EVROPES TI SHAJSH KETO VENDE SDO ME THON ME OFENDU KURANIN E MATH TE DREJT POR KHO SKA AS PAK FUQI FEJA ISLAME MOS OFENDOHI PA LIDHJE SI DO MOS SHQIPTARE PA MARR PARA SYSH FEN RESPEKT PER GJAKUN DHE KOMBIN
 • Astrit Ademi17:57 - 03 Qershor 2012
  Po Allahu i denovt jarabi mas pari banoret e DUBAI pse ata lejo´jn ALKOHOL ne vend Musliman aty ku udheheq sherjati. Kurse ate Qiftinn qe ka bae Zina Allahu e denovt.
 • A .N 11:57 - 03 Qershor 2012
  O TANII , si pe kalon, nuk e di ndoshta tduket vetja shum i zgjuar , mirpo t`njoftoj qe ntradit t`shqiptarit nuk esht perdhunimi siq thua ti .
 • Liri Lirije18:47 - 02 Qershor 2012
  Hahahahahahahaaa CONI per qata qe the diten pijn fanta naten raki bravo shum e sakt po qka asht dhe ma e keqe se ende shiten fetar kishe na muslimana tfort ncncnc
 • Tani16:54 - 02 Qershor 2012
  Kur ndodhesh ne nje vend te huaj duhet te respektosh traditen e tij.Si mund te lejohet qe dikush te beje seks apo dicka tjeter ne taksine e tjetrit?Ti vertet e paguan ate por e paguan te te transportoje ne denstinacionin tend,dhe jo ta kthesh ate ne bordello.Qenka treguar i duruar shoferi se te kishte qene shqiptar do kishte rrahur zotin McRedmond dhe do kishte perdhunuar zj Blake.paskan qene me fat.Dhe sa per ata qe thone se jane te prapambetur ,kur te shkojne ndonjehere ne Dubai do harrojne se ka vend me te bukur.Por keshtu bejne te gjithe te huajt kur shkojne diku tjeter.Jane bere me keq se kafshet.
 • GEXHI 12:53 - 01 Qershor 2012
  shkepje ne sedilen e pasme te makine s pas nje dite teper stonuese
 • Bekrit Bbl16:06 - 31 Maj 2012
  Pooo ju qe po thoni skan bo kurgjo.. Masi qe te koka gje normale me bo sen ne ambient te hapur apo ne Taxi ne rrug apo ku do qe te jesh .. ju qe po i thoni kesaj gjeje se eshte normale .. dergoni edhe motrat e juve te bejn nje gje te till edhe ateher e shef a do te ishte normale apo joo...
 • Zenel Fetahu11:30 - 31 Maj 2012
  po me kshyr hollsisht edhe skan faj se ato ndjenja jan qe smun te ndalen ndo qaste kshhtu qe mir ja keni baee:D
 • Eri . K10:40 - 31 Maj 2012
  Lexoj komentet , edhe me vjen me te vertet turp qe ekzistojn njerez kaq te '' perparuar '' Njerez pa seder, Sido qe te jet, kudo qe te jet, te besh s.x ne publik taksi, apo çfaredolloj vendi qe ndodhet jashte eshte nje gje skandaloze, ka hotele sa te dush, edhe Shoferi ka ber shume mire qe ka lajmeru Policine, çdo ti mer vlla ne taxin e tjetrit ben s.x... !!! Qe eshte Prishur bota kjo po vertetohet dita dites ! O Metty Onee o i perparuar, o İnjorant nga mendja , te duket vetja europian ty re ? Fshati ku ndodhesh ti behen te tilla gjera ? Do ishte mire ku sep me cep te shihje gjera te tilla? ose te afermit e tuj te shihnin gjera te tilla ?
 • Metty Onee02:15 - 29 Maj 2012
  o njerz te prapambetur , po mi pa kto nana juv e najkush qeter i familjes tjuv "prej femrav " a kishi pas qef ju me mar msim ata prej ktyvne punve , mir ja kan boo 10 vjet i kisha denu sex ntaxi po bojn ne nje vend islamik e npublik, e sa per alkohol ka kudush e gjen poo ms folni palidhjee , ktuu :)
 • Coni18:18 - 28 Maj 2012
  Ai taksixhia paska qene burre legen! Ata ishin 2 te rritur, qe benin seks. Jo ne vend publik, por ne taksi. Nese e kishte problem, te linte taksimetrin ndezur e te pinte nje kafe. Pastaj ku e gjeten keta alkoolin ne nje vend qe nuk lejohet shitja e alkoolit dhe nuk e sjell dot me vete???!!!!!! Eeeeeeee, domethene edhe s'e lejoj, por edhe e shes. Keta dubaianet qenkan si shkupjanet, diten pine fanta, naten ia fusin raki
 • Deni Ekrem12:51 - 28 Maj 2012
  apsolut e pa arsyeshme te ndalohen njerzit qe bejn seks
 • mirilc Myrta12:04 - 28 Maj 2012
  e sa te perparuar jan ne ekonomi.. ax te parapambetur jan ne jeten private...
 • Albulen Vito16:55 - 26 Maj 2012
  o beatingu ta q. motren mos thuj vend islamik fundamentalisttt se faml. ta q....
 • Driton Zeqiri01:46 - 26 Maj 2012
  ku i bjen en mend hoteli njerit pijavt pash familjen.. qajo keq en vend islamik se saper te na smiret vesh..
 • Erjon Zani19:31 - 25 Maj 2012
  po keta nuk kishin hotel per tu q....po e paskan gjetur ne taxi
 • beatingu17:17 - 25 Maj 2012
  Shiko se në këto vendet islamike fondamentaliste duhhet pasur kujdes dhe për fjalët që nxjerr nga goja e jo më për veprimet.
 • kobra.14:58 - 25 Maj 2012
  po keta nuk kishin vend tje mo injorante.
 • toni00:01 - 21 Maj 2012
  eiii skan pse me denu sen spaska ba sex normal eshte me ba