English


Fëmija lind pa kafkë dhe tru (FOTO)

Një nënë e zemëruar është duke kërkuar përgjigje nga Facebook se pse ata hoqën fotografitë që ajo postoi në faqen e internetit të djalit të saj, i cili ka lindur me një defekt të rrallë të lindjes dhe pastaj më vonë ndaluan atë krejtësisht nga faqja.

Grayson James Walker, nga Memphis, Tennessee u lind më 15 shkurt, 2012 me Anencephaly, një defekt i rrallë në të cilën fëmija është i lindur pa pjesë të trurit dhe kafkë.

Prindërit e tij Heather dhe Patrick Walker e dinin që kur gruaja ishte 16 javë shtatzënë se djali i tyre nuk do të jetojë shumë gjatë për shkak të defektit të tij të lindjes.

Mjekët ia sugjeruan ndërprerjen por ata donin që fëmija të lindte dhe të shkonte te Perëndia ashtu si ajo e donte këtë fëmijë. Fëmija lindi dhe vdiq në të njëjtën ditë, vetëm 8 orë pas lindjes së tij.
Çifti ka dhe dy fëmijë të tjerë që gëzojnë shëndet të plotë.

KOMENTE
 • Dashnor Shirja01:55 - 19 Qershor 2012
  O zot mos na bo ti provojm kto fatkeqsi.:((((
 • Ervis Xhihani10:52 - 16 Qershor 2012
  po ajo ka bere gjene e duhur qe nuk e ka abortuar dhe ajo mire tha te linde dhe pastaj ZOTI le te vendose per fatin e tij keshtu ajo nuk donte ta vriste vete hallall ciftit dhe me jete femijet e tjere dhe nje jete te lumtur pacin!!!
 • noni12:56 - 14 Qershor 2012
  shum keq ,nuk duhet qe ta linin te liste femija ,duhet ta kishin hequr qe 16 javesh kan faj dhe doktoret ,o zot cfar tjeter do degjojm
 • eri11:31 - 13 Qershor 2012
  nga kjo nene duhet te marrin shembull te gjitha nenat... ne fakt eshte gjyna tiu thuash nena atyre qe heqin femijet por nejse... per mua kan ber gjene e duhur ky qifti, te kene me jete dhe te shendetshem femite e tjer se shume mire kan vepruar
 • alma20:08 - 06 Qershor 2012
  Nuk duhej te hiqnin fotot e femijes.Neper profile shikojme lloj lloj fotosh te pa pershtatshme me mesazhe seksuale mjaft eksplicite dhe vidjo te cdo tipi per te cilat nuk mderhyet ,per nje rast te ketille e kane bere. jane te tj gjerat e pa pershtatshme dhe shokuese dhe jo keto
 • Ervis Kociaj20:59 - 30 Maj 2012
  eshte vertet nje gjynah per nje engjell qe ska dal akoma ne jete zoti e nxori ne jet e ai e mori kshu qe eshte ne parajse i uroj jete te lumtur familjet dhe per guximin qe moren bravo i qoft
 • NACiI17:07 - 28 Maj 2012
  me rendesishmja eshte se nuk duhet te dorezohemi kurre ,e sidomos kur kemi te bejme me familje,ashtu ka qene e shkruar nga zoti dhe duhet te perballemi me faktet .Me e shumta qe me pelqen e me renqeth qe Prinderit edhe pse e kane ditur e deshiruan femijen e tyre ashtu siq ishte edhe pse zoti jau mori prap.kurr mos u dorzo.
 • Ndue Biblekaj10:12 - 28 Maj 2012
  me te vertet me vjen keq per femijen qe nuk ka mundur ta jetoj jeten me gjat por prinderit i uroj edhe me nje femije tjeter te shendosh sikur i ka edhe dy te tjere me vjen mir qe prinderit nuk kan hek dor edhe prej ketij femije sepse edhe aj ka qen dhurat nga zoti dhe vet zoti e ka marr pran vetes i uroj nenes se femijes shendet
 • Gentian Joca13:43 - 27 Maj 2012
  Me Vjen Vertet Gjynah Per Femijen :(((((
 • Elsa Buci14:12 - 25 Maj 2012
  zoti i dhuron dhimbjen kush e mban mbi supe ate por te them te drejten un kam nje vajz .qe ka lindur e semur e ka spina bifida esht me hidrocefali ne tru e me valvola ne trup qe jesht ber nderhyrja qe ne castin e par te jetes .ka lindur ne 13.12.2000.sot esht 11 vjece po kam mesuar shum gjera nepermjet saj.dhe jam shum krenare se e kam nuk dote,isha aspàak e qet po ta braktisja ate sot ajo shkon ne shkoll publike dhe esht shum inteligjente.dhe din tre gjuhe te huaja. ju lutem mos para gjykoni se nje dit zoti mund tju veri ne prov .ju uroj plot shendet te gjith prinderve qe ndodhen ne ket betej kaq te madhe e suksese ne rrugen e tyre.elsa buci itali.
 • Blerina Iparit Musajparo13:49 - 25 Maj 2012
  keta sidomos nena jane prinderit me te mrekullueshem ne bote ai eshte engjell qe e ka derguar zoti
 • Rafaela Pamela13:12 - 25 Maj 2012
  si do qe te jete eshte krijesa jote,,,,te pergezoj se rendesi ka qe e solle ne jete dhe ate engjell te vogel e donte zoti pran vetes ai do te jete gjithm ne zemren tende...kudo me ty
 • Dolores Albania09:07 - 24 Maj 2012
  Edhe pse shume e dhimbshme kjo ngjarje, i pergezoj prinderit per vendimin qe kane marre. Eshte gjeja me minimale qe mund te beje nje prind per femijen e tije " Ta sjell ne jet'', se si do te jete e ardhmja askush nuk mund ta dij.
 • Almir Avdia19:12 - 22 Maj 2012
  ZOTI TE BEKOFT U BUKUROSH QE S'ARRITE TE HAPESH AS SYT....
 • Vesa Rexhajvesa16:49 - 21 Maj 2012
  ti linda keta prinder e kan pa se qysh asht femija pa u lindur po kan qen prinder te mir dhe kan dasht qe femija te lind e jo si do prinder qe si do nena qe abortojn pa lidhje
 • Dani Haxhiu14:41 - 21 Maj 2012
  jan punet e zotit
 • Albana 14:21 - 21 Maj 2012
  jo qdogje mundet mjeku me ta tregu nese zoti e ka shkru em lind ai femi ai do te lind mos folni peralla se qdogje esht e mundshme kto nuk jaan shaka por te verteta
 • Matura Frasheri13:45 - 21 Maj 2012
  Bashkohuni me lojen me lojen me te luajtur per shqiptaret eRepublik.. Kemi nevoje per ndihmen tuaj per tu mbrojtur kunder pushtimit te perditshem serb. Regjistrohuni http://www.erepublik.com/en/referrer/arditi011
 • Albina Dinaj13:32 - 21 Maj 2012
  e cfare po ndosh nje pa kafke nje i kepusin koken ne lindje o ne si njeres sjemi ne rregull ose mjekesia eshte mbrapa na u hap barku me keto ngjarje te renda i uroj nenes te beje nje femije te shendetshem dhe per bebin qe shoh ne foto me vjen shume keq thjesht i pafajshem nje engjell i vogel qe nuk pati fatin te rronte
 • Ana Paola13:22 - 21 Maj 2012
  zoti te dhent force por nuk jeni e para,ju ka ndodhur edhe te tjereve kljo gje
 • Tali Duraku13:18 - 21 Maj 2012
  zoti ju ndihmofte dhe jete te lumtur
 • Denisa Deni12:21 - 21 Maj 2012
  vertete e dhimbshme.po ashtu ja dha zoti dhe ashtu desh ta merte.vertet gjynahe per femijen i pafajshem.
 • Linda12:18 - 21 Maj 2012
  Suphan-Allah keto gjera skan mundesi te ndofhin sepse tani me teknika moderne cdo gjdo organ i femis shihet me ultraza (mjet per kontrroll gjat shtatzanise)po te ishte dicka e till e vertet do te verehej me koh ne ultraza prandaj leni keto shaka pa krip postoni ndonje gje me interseante
 • Nuredin Hasani12:15 - 21 Maj 2012
  kur edin pse e len te lindi se teknologjia ti tregon perpara
 • Loqkejkaa 12:11 - 21 Maj 2012
  Nena i ka te gjitha meritat,te mbaj femijen ne bark,te vuaj gjate lindjes, vetem qe ai femije te shoh driten per disa ore... eshte vertet e guximshme.
 • Tirana Rona11:56 - 21 Maj 2012
  o zot ndihmoj shum gjynah...
 • Abi 11:45 - 21 Maj 2012
  SubhanAllah ... Zoti ju ndihmoft ..skam fjal te tjera
 • Fatjan Krasniqi11:16 - 21 Maj 2012
  Elhamdulilah Allahu I Ndihmofte
 • Antonio Bardhi11:00 - 21 Maj 2012
  edhe un jam shum dakord meprinderit . ata donin qe femija i tyre te kishte nje vend ne jete , megjithese jeta e tij ishte shum e shkurter , por ata din tani ku te shkojn per tu ngushulluar. por ne te vertet nje pjes e vogel e bon kete gje por brava prinderve dhe kryesisht mamas qe vuajti edhe dhimbjet e lindjes. uroj qe te ia pealizojn me nje tjeter femij...
 • Lena Selmani10:54 - 21 Maj 2012
  Wie traurig :´( .! Aber stolz auf den Eltern das sie das kind auf der welt gebraacht haben :-)