English


12 vjeçarja që ka vetëm 4 muaj jetë, tërheq mijëra fansa në Youtube (VIDEO)

Një vajzë 12-vjeçar vajzë, i cili ka luftuar kancerin për pesë vjet, e ka kthyer historinë e saj pikëlluese në një frymëzim për mijëra vajza të reja.

Mbi 100.000 njerëz janë regjistruar në faqen e saj në Youtube, Talia Joy Castellanopër të parë kozmetikën që ajo përdor si dhe besimin që ajo ka në vete çdo ditë e më tepër.

Por dje megjithatë, ajo ka njoftuar të gjithë fansat e saj që përveçse me neuroblastoma ajo tani ka dhe leucemi. Pra të 2 llojet e kancerit.

Edhe pse ajo thotë se "shanset për të mbijetuar janë shumë të pakta, vetëm 4 muaj" ajo do të vazhdojë videot e saj "për aq kohë sa mundet." askush nuk duhet të bierë në plogështi, jeta duhet jetuar ashtu si të jepen mundësitë nuk ka asgjë për t'u mërzitur.
1266
1267

KOMENTE
 • ylli18:35 - 10 Shtator 2012
  leucemia. ky emer qe te fut tmerrin vetem po ta degjosh. e jo me ata qe e vuajne. jam teper i apasionuar pas shkences, por ,qofsha i gabuar po keta shkencetare qe po arrijnwe planete. si ka mundesi te mos e gjejne nje kurim te kesaj te mallkuar leucemi>ose perseri qofsha i gabuar,por ndoshta duke pare qe kan mbaruar luftrat boterore dhe duke dash te ruajne ekuilibrin e popullsise globale e lene ne qarkullim dhe e stimulojne qellimisht? nese eshte kjo zoti i vrafte. dhe kesaj vajze dhe shume e shume te prekur nga kjo e mallkuar i uroj sherim ,tjeter ska koment.
 • effective11:47 - 10 Shtator 2012
  zoti e ndihmoft vajzen
 • Moris Ris12:18 - 05 Shtator 2012
  I HOPE FOR U TO BE ALL RIGHT AND HAVE A LONG LONG LIFE I HOPE THE GOD MAKE A MIRACLE FOR YOU LITLE ANGEL
 • Romeo Rama13:05 - 01 Shtator 2012
  Zoti e dhente ate qe ajo deshiron
 • Martin Fier11:40 - 28 Gusht 2012
  zoti me te te mari na nje dite e tja shtoje jeten
 • Lule15:29 - 27 Gusht 2012
  Zoti e bekofte kete engjell
 • Agron Robelli12:52 - 20 Gusht 2012
  I hope the Lord has Helps long jet