English

Infektohet me koronavirus mjeku i njohur në Tiranë 12:43, 24/04/2020

Bluzat e bardha kanë qenë një ndër kategoritë më të kërcënuara nga koronavirusi.

Mjaft prej tyre janë infektuar duke ia dërguar sëmundjen në shtëpi edhe të afërmve të tyre.

LEXO EDHE:
COVID-19/ OBSH: Ja kur mund të zbulohet ilaçi funksional kundër koronavirusit
Abcnews.al mëson se gjatë ditës së djeshme është konstatuar me koronavirus edhe një mjek i njohur në Dispancerisë Qendrore në Tiranë.

Bashkë me mjekun është konstatuar pozitiv edhe bashkëshortja e tij.

Po ashtu, virusi ka hyrë edhe në shtëpinë e vëllait të mjekut, ku janë konstatuar pozitivë kunata dhe vajza e tij, ndërkohë që ai ka dalë negativ në testin e parë.

KOMENTE