English

"Gërdeci", reagon PS për lidhjet mes Balliut dhe Delijorgjit

Tiranë, 8 prill, NOAÂ -Â Partia Socialiste ka reaguar nëpërmjet deputetit Erjon Braçe për çështjen e Gërdecit.

Deputeti socialist i ka bërë thirrje prokurorisë që të zgjerojë rrezen e hetimit për këtë çështje që për fshatin Gërdec ishte një tragjedi. Ai kërkoi thellim të hetimeve.

"Të dalin në dritë fakte të reja. Për lidhjen  Balliu- Delijorgji të pyetet Topalli. Janë lënë mënjanë shumë cështje për Gërdecin"- tha Braçe në një deklaratë për shtyp.

Tragjedia e Gërdecit ndodhi më 15 mars, të vitit të kaluar, ku nga shpërthimi i një magazine demontimi armësh mbetën të vdekur 26 persona.

s.v/NOA

Â

KOMENTE