English

LSI, dorëzon listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve

Tiranë, 19 maj NOA - Lëvizja Socialiste për Integrim, ka paraqitur sot pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve listën e plotë të kandidatëve për deputet që do të garojnë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të mbahen më 28 Qershor.

Sipas zëdhënësit të LSI-së, Ralf Gjoni, kandidatët që janë përzgjedhur nga strukturat e partisë dhe më pas janë aprovuar nga kryesia e saj, përfaqësojnë vlerat e vërteta të kësaj partie e cila ofron individët më të përgatitur të saj për t'i shërbyer popullit shqiptar në parlamentin e ardhshëm.

LSI ka bërë publike dhe listën e plotë të kandidatëve për legjislaturën e ardhshme.

k.k/NOAÂ

Qarku Tiranë lista si me poshtë

ILIR META

PELLUMB XHUFI

ERISA XHIXHO

ILIR DASHI

ROLAND CELMETA

SEZAI ROKAJ

LUAN RAMA

IDAJET XEKA

MATILDA MERXHANI

SOKOL DERVISHAJ

HASAN HOXHA

VIRON BEZHANI

PELLUMB PIPERO

EDMOND HOXHA

PJETER DEMA

FLAMUR HYSI

ALMA DYRMISHI

FATOS XHEDIKU

VJOLLCA LUBONJA

ALFRED BAKALLI

MIRA HOXHA

ARBEN TERPOLLARI

ENDRIT BRAIMLLARI

AGIM PICAKU

SAIMIR IVZIKU

ANA MISHA

LUTFI LAMI

MAKSIM LULO

ELONA GURI

KOZETA BRACJA

RASIM ALLUSHI

ANILA FEKA

Â

Qarku Vlorë

SHKELQIMÂ SELAMI

BESJAN PESHA

GJERGJI MANO

BESNIK ELEZI

HARILLA THANASKO

VALBONA ANAGNOSTI

ENTELA RUSHITI

PELLUMB JAUPAJ

PULLUM QERIMI

NATASHA KOKA

BUJAR ALLUSHI

DIANA MURATI

Â

Qarku Kukës

ZEF CUPI

QEMAL ELEZI

ERINA PALUSHI

HYDAJET PONARI

Â

Qarku Shkodër

SOKOL AXHEMI

SAIT FISHTA

NORA MALAJ

SAJMIRA LACI

SYTKI NDRECAJ

NDREK RUKAJ

VJOLLCA VUCINI

BLEDAR BASHI

MERION REXHA

YLLJON HASANAJ

MARK NDOU

Â

Qarku Korçë

PETRIT VASILI

MISHEL PAPAKOZMA

ILIR MEDINI

ZAMIR DEMIRAJ

TOMOR AZIS

MIRJETA SHKULLAKU

JORIDA ROMACKA

SAMI MUKA

ROBERT CEKICI

MIRELA KINOLLI

ILIR PALLA

AURORA BICA

Â

Qarku Elbasan

BUJAR KLLOGJRI

PJERIN XHUVANI

ENVER ROSHI

REXHEP BICA

HAMIT COTA

MIMOZA TRIMI

ASTRIT XHELILI

ZENUN BULLARI

DASHAMIR XHIKA

ZHANETA CERMA

BLEDI KOCI

ARDIANA KASA

ROVENA DOMI

SUELA SULKJA

Â

Qarku Dibër

MONIKA KRYEMADHI

AGIM HYSA

ILIR BALLA

BAJRAM KRASHI

NAZMI KAJA

LUTFIJE META

Â

Qarku Fier

DRITAN PRIFTI

SPARTAK BRAHO

BUJAR HASAJ

RUDINA JUPE

ANGJELINA KOLA

FREDERIK CUKO

VLADIMIR HAJDARI

ERVIN MUSKAJ

GEZIM SHAHIN

LULJETA BREGASI

BAHRIE CELA

BARDHYL FASKAJ

ETLEVA HAKA

NIKOLLAQ LENA

YSNI BOGDANI

AGIM MACI

Â

Qarku Berat

NASIP NACO

GLEDJON REHOVICA

VALBONA PAPA

TOMOR KAPLLANI

SADIK MUKA

ABDULLA XHEMO

KUJTIM PELIVANI

TAULANT BREHAMAJ

Â

Qarku Durrës

LEFTER KOKA

ARTUR ZHEJI

AGIM XHEKA

BUJAR DHIMA

EDLIRA SHEMSI

FLUTURA KONA

ERMION ARAPI

ANDI SHAHINI

KONTJANA KUCI

ADELINA HYSA

EDMOND ISAKU

ADRIATIK MUKAJ

ILIR MEMKO

Â

Qarku Lezhë

GJOVALIN BUSHI

PASHKO SMACI

SABAETE HIDRI

ALEKSANDER PERKEQI

LORETA PALI

ANITA JAKU

DRANE KOLA

Qarku Gjirokastër

LUAN MEMUSHI

GENCI SINOJMERI

MIRELA MEKO

ALEKSANDRI PESHA

DRITAN SHEHAJ

KOMENTE