English

Berisha prezanton sonte një për një, 139 kandidatët e tjerë të PD për zgjedhjet

Tiranë, 24 maj/NOA - Kryeministri dhe kryetar i PD, Sali Berisha, prezanton sonte në orën 18.00 në sallën e konferencave të një prej hoteleve luksoze të Tiranës, emrin e tij dhe të 139 kandidatëve të tjerë për deputetë të kësaj partie në zgjedhjet e 28 qershorit.

Mësohet se Berisha do të lexojë biografinë (CV) të të gjithë kandidatëve, përfshirë veten e tij, përmes një ceremonie që burime qeveritare dhe të PD, paralajmëruan se do të transmetohet direkt në disa televizione, kryesisht ato informative.

Më poshtë vijon lista e plotë e kandidatëve të PD:

TIRANE Sali Berisha Aldo Bumçi Rajmonda Bulku Bujar Nishani Majlinda Bregu Gerti Bogdani Genti Strazimiri Florjon Mima Ilir Rusmali Myqerem Tafaji Luan Skuqi Tritan Shehu Viktor Gumi Arben Imami Lajla Përnaska Vath Tabaku Jorida Tabaku Edit Harxhi Altin Ndoqi Kastriot Sulku Galip Rramadhi Tauland Bino Ermal Domi Gjergji Bojaxhi Indrit Fortuzi Arben Qirjako Ferdinand Shehu Jera Kruja Arta Sakja Migeni Reçi Keltis Kruja Ylber Vata

LEZHE Edi Paloka Mark Marku Paulina Hoti Gjok Vuksani Gjovalin Prenga Zef Gjoka Martatita Trashaj

VLORE Astrit Patozi Ardian Kollozi Leonard Demi Kreshnik Çipi Kosta Barka Laureta Bejkosala Bujar Leskaj Glori Husi Nexhmije Xhuveli Agron Shehu Elsa Gjini Lorena Ymeri

GJIROKASTER Genc Ruli Spiro Ksera Arben Çulli Teuta Kalemi Pëllumb Peçani

BERAT Genc Pollo Mehmet Xheka Lefter Maliqi Thoma Rumiçi Bujar Hoxha Miranda Haxhia Dhori Kule Edi Poni

DIBER Jemin Gjana Sherefedin Sehu Bedri Hoxha Selami Xhepa Mirjana Bulku Idriz Xhumara

DURRES Ferdinand Xhaferri Albana Vokshi Gazmend Oketa Ylli Lama Osman Metalla Eduart Halimi Igli Cara Ndriçim Babasi Sami Gjergji Liljana Kola Eglantina Bekteshi Dardan Domi Besa Qesja

KORCE Ridvan Bode Gjergji Papa Ledina Ajolli Edmond Spaho Fatbardh Kadilli Ismail Hoxha Elfrida Zefi Jonela Spaho Eduart Ypi Alfred Gega Niko Dudo Zinet Shaholli

FIER Sokol Olldashi Ilir Bano Mesila Doda Enkelejd Alibeaj Vasillaq Ngresi Fatos Beja Eno Bosdo Blerim Koreshi Ramadan Krasniqi Ferdinand Murati Daut Sulaj Vasilika Hysi Majlinda Verria Stravri Ristani Nevila Bami Suzana Numani

ELBASAN Lulzim Basha Ardian Turku Adriana Gjoni Rrahim Cota Dashnor Sula Luciano Boci Sybi Hida Aurel Bylykbashi Bexhet Uruci Mimoza Hasekiu Blerina Copja Erind Bedalli Valdete Kongoli Qamil Dika

SHKODER Jozefina Topalli Astrit Bushati Arenca Trashani Gezim Dibra Gjok Uldedaj Paulin Sterkaj Ndue Paluca Xhovalin Cuni Ramiz Cobaj Shpresa Tepelia Fatbardh Spahia

KUKES Flamur Noka Besnik Dusha Fatos Hoxha Evelina Koldashi

Â

KOMENTE