English

Arrestohet 24-vjeçari, kërkohej për vjedhje me dhunë

Tiranë, 8 qershor NOA - Policia e kryeqytetit çon në qeli një 24-vjeçar pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale të "vjedhjes me dhunë".

Sektori i Operacioneve Speciale dhe Kërkimit arritën të kapin dje 24-vjeçarin e shpallur në kërkim Sokol Sylaj, lindur dhe banues në Kamëz Tiranë.

Burime nga policia thanë se i riu ishte person në kërkim pasi Gjykata e Apelit me vendim të datës 26 gusht të vitit 2008, Gjykata e Apelit Tiranë, ka vendosur lënien në fuqi të vendimit penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë e cila e ka dënuar me 3 vjet e 4 muaj burg, për veprën penale të "Vjedhjes me dhunë" në bashkëpunim.

k.k/NOA
KOMENTE