English

Një 19-vjeçare zhduket në rrethana misterioze prej tre ditësh, familja kryen denoncim

Cërrik, 10 qershor NOA - Prej tre ditësh, një 19-vjeçare nga një fshat i Elbasanit, rezulton e zhdukur.

Santiola Isaku 19-vjeçe banuese në Malasej të qytetit Cërrik është larguar nga banesa tre ditë më parë dhe ende nuk dihet asgjë për fatin e saj.

Familjarët e saj kanë denoncuar në polici zhdukjen e vajzës, duke rrëfyer detajet e largimit të saj.

Gjatë dëshmisë së tyre në policisë, familjarët e 19-vjeçares treguan ajo është larguar nga shtëpia rreth orës 09:00 të mëngjesit dhe nuk është kthyer më në banesë.

Vajza nuk ka lënë asnjë shënim dhe nuk ka asnjë kontakt me telefon, për të lajmëruar familjen e saj për vendndodhjen.

Ndërkohë që vonesa e tepruar e kthimit në banesë ka detyruar familjarët e Santiolës të nisin kërkimet te të afërmit dhe te shoqet e saj.

Por askund nuk kanë rënë në gjurmët e vajzës, gjë e cila ka detyruar babain e saj Asllan Isaku 53-vjeç të kërkojë ndihmën e policisë.

Policia ka njoftuar disa nga komisariatet e vendit dhe pikat kufitare të cilave u janë dorëzuar edhe fotot e vajzës.

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e largimit me dëshirë apo për zbulimin e rrethanave të zhdukjes së 19-vjeçares.

k.k/NOA

KOMENTE