English

PS, Blushi në Korçë: Ekonomia ka rënë pasi Berisha mendoi për familjen e tij

Korçë, 10 qershor NOA - Kandidatët për deputetë i Partisë Socialiste, në qarkun e Korçës, Ben Blushi e Arben Ahmetaj, në takim me banorët e fshatit Bulgarec, janë shprehur se qeveria e Sali Berishës, ka shtuar më shumë korrupsionin dhe varfërinë në vend gjatë mandatit 4-vjeçar.

Sipas Blushit, ekonomia e vendit ka rënë në nivele të ulëta, pasi kryeministri mendoi më shumë për pasurimin e familjes dhe oborrtarëve të tij.

Ben Blushi, kërkoi që më 28 qershor, i gjithë qarku i Korçës, t'i jap përgjigjen e merituar Sali Berishës, duke votuar Partinë Socialiste.

"Sali Berisha ka rritur varfërinë, duke shtuar korrupsionin në Shqipëri, duke braktisur fshatin, duke shkatërruar sistemin shëndetësor, duke i lënë shqiptarët pa punë, duke rrënuar ekonominë, duke vjedhur bashkë me kolegët dhe miqtë familjar, e ministrat e tij." u shpreh Blushi.

k.k/NOA

KOMENTE