Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Aksidenti, drejtuesi i automjetit përplas rëndë motoçiklistin
English

Aksidenti, drejtuesi i automjetit përplas rëndë motoçiklistin

Tiranë, 16 qershor, NOA - Forcat policore të Tiranës kanë arrestuar në flagrancë 33-vjeçarin Artur Pjetri, lindur në Mirditë dhe banues në Tiranë, pasi dyshohet të jetë autor i një aksidenti rrugor.

Sipas të dhënave policore, duke drejtuar automjetin tip "Volkswagen", me targa TR 6377 R, në rrugën "Xhorxh Bush", pranë kryqëzimit me rrugën "Murat Toptani", ai është përplasur me çiklomotorin "Piagio", që drejtohej nga drejtuar nga shtetasi Valer Kostandin Kullagini, 47 - vjeç, i cili është aksidentuar rëndë dhe aktualisht ndodhet nën kontrollin mjekësor në Spitalin Ushtarak Tiranë.

U kryen veprimet hetimore dhe proceduriale, ndërkohë që materialet i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprën penalë të "Shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor", parashikuar nga neni 290/1 i Kodit Penal. n.e/NOA

KOMENTE