Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meta në Kombinat: LSI synon të ulë koston e jetesës për familjet shqiptare
English

Meta në Kombinat: LSI synon të ulë koston e jetesës për familjet shqiptare

Tiranë, 16 qershor NOA - LSI ka organizuar një miting sot në lagjen Kombinat të Tiranës.

Lideri i LSI, Ilir Meta së bashku me kandidatët e tjerë për deputetë të LSI në qarkun e Tiranës, shpalosën platformën e LSI për Tiranën, në mitingun e Kombinatit, ku merrnin pjesë përkrahës të LSI, nga të gjithë grupmoshat. "Populli i Kombinatit ka qenë dhe mbetet një komunitet punëdashës, por që për fat të keq e ka shumë të vështirë të gjejë vetveten duke punuar. Prandaj, përmes këtij programi ne i ofrojmë komuniteti tuaj të mrekullueshëm, një perspektivë të afërt, të prekshme, në mënyrë që të gjithë përmes punës të mbajnë me djersë dhe dinjitet familjet e tyre, t'i rrisin dhe t'i shkollojnë fëmijët e tyre. Unë do bëj çdo gjë që një herë e përgjithmonë të zgjidhet problemi i legalizimeve, proces me të cilin Sali Berisha ka 4 vjet që mban peng qindra mijëra shqiptarë në të gjithë Tiranën, Durrësin dhe Shqipërinë" tha Meta.

Sipas tij, programi i LSI-së, synon të ulë koston e jetesës për familjet shqiptare, të cilat i kanë të ardhurat nën minimumin jetik. "Ne do të miratojmë ligjin për moshën e tretë, i cili garanton për 350 mijë pensionistë të Tiranës dhe gjithë Shqipërisë që nuk përballojnë sot as pagesën e ilaçeve të tyre, do të garantoj për ta shërbimet jetike më të domosdoshme. Ne do të garantojmë statusin e ushtarakut, që Sali Berisha e hodhi poshtë. LSI ishte e vetmja forcë politike që paraqiti në parlament statusin e minatorit dhe partitë e tjera e hodhën poshtë dhe nuk e mbështetën, ndërsa sot që u duhen disa vota nga ish-minatorët, hipokritë me lot krokodili, u kujtuan të premtojnë për minatorët" shtoi më tej Meta. k.k/NOA

KOMENTE