Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PS, Nikolla: Kontrolloni të dhënat në listat e votimit dhe raportoni çdo parregullsi
English

PS, Nikolla: Kontrolloni të dhënat në listat e votimit dhe raportoni çdo parregullsi

Tiranë, 16 qershor NOA - Â Anëtarja e Kryesisë së Partisë Socialiste, Lindita Nikolla me anë të një deklarate u ka bërë thirrje sot qytetarëve, në emër të kësaj partie, që të aplikojnë për kartat e identiteti.

"PS, u bën thirrje qytetarëve të aplikojnë sa më parë për të garantuar të drejtën e votës. Sot, kur mbeten edhe vetëm dy ditë nga përfundimi i afatit për të aplikuar për letërnjoftimin elektronik, Partia Socialiste i bën thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë, pa pasaportë, të aplikojnë një orë e më parë, duke siguruar kështu të drejtën për të votuar në zgjedhjet e 28 qershorit" tha Nikolli.

"Në të njëjtën kohë, dëshirojmë t'u kujtojmë të gjithë qytetarëve të cilët kanë aplikuar, por nuk e kanë tërhequr letërnjoftimin elektronik, të paraqiten sa më parë në sportelet e shërbimit, për të tërhequr këtë dokument, i cili i lejon të votojnë në zgjedhjet e 28 qershorit" shtoi më tej anëtarja e kryesisë së PS.

Sipas saj, Partia Socialiste shpreh shqetësim për parregullsitë e vërejtura në listat e votuesve, ndaj fton të gjithë qytetarët mbi 18-vjeç të kontrollojnë të dhënat e tyre në listat e votimit dhe të raportojnë çdo parregullsi të vërejtur.

k.k/NOA

KOMENTE