Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rebelohet Lëvizja Rinore për Integrim: Meta, mos shko pas Berishës
English

Rebelohet Lëvizja Rinore për Integrim: Meta, mos shko pas Berishës

Tiranë, 7 Korrik NOA - Lëvizja Rinore për Integrim, me në krye Erisa Xhixhon, ka dalë sot publikisht kundër vendimit të Ilir Metës për të bërë koalicion qeverisës me Sali Berishën.

Përmes një peticioni me 500 firma, LRI kërkon që kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim të tërheqë ndërmarrjen e shpallur pak ditë më parë për të hyrë në koalicion me kryeministrin aktual dhe kryetar i PD, Sali Berisha, duke sjellë kështu, Qeverinë e pritshme të Integrimit Evropian.

Në një komunikatë, drejtuar sot kryesisë së Lëvizjes Socialiste për Integrim, LRI thotë se shprehim "qëndrimet tona në lidhje me deklaratat e fundit për një bashkëpunim të mundshëm midis Aleancës Socialiste për Integrim me Aleancën e Ndryshimit".

Duke iu drejtuar Metës dhe anëtarëve të Kryesisë së LSI, në veçanti tre deputetëve të LSI në Fier, Durrës dhe Berat, u kujtohet se "vota jonë e 28 Qershorit nuk është votë që ju mundëson përmbushjen e ambicieve tuaja personale".

"Vota e 28 Qershorit ishte vota për planin e veprimit të LSI. Ishte vota për nxjerrjen e vendit nga kriza që e ka futur keqqeverisja e këtyre 4 viteve. Ishte një votë për të larguar kriminelët e qeverisë së Gërdecit siç nuk keni hezituar ti quani edhe ju vetë. Ishte një votë kundër Sali Berishës", - thuhet në deklaratën e LRI.

Më tej, paralajmërohet se "si votues të LSI dhe si anëtarë të Lëvizjes Rinore për Integrim, jemi në mënyrë absolute kundër një bashkëpunimi të mundshëm të LSI për krijimin e një qeverie me Sali Berishën".

LRI u kujton të sipërpërmendurve se "fushata juaj, në të cilën ne kemi shpenzuar energjitë, kohën, dhe forcat tona, ka pasur si qëllim, rrëzimin nga posti i kryeministrit dhe zhdukjen njëhere e mirë nga politika Shqiptare të Sali Berishës apo Sali Gërdecit siç e keni quajtur po ju".

"Mbi këto thirrje, - vijon komunikata, - ju keni arritur të merrni rreth 83 mijë vota dhe të fitoni katër mandate deputetësh të cilat po provojnë të jenë vendimtare. Ne nuk jemi për futjen e vendit në krizë politike, por kurrsesi nuk mund të hedhim poshtë parimet tona duke pranuar një bashkëqeverisje me Sali Berishën".

Nisur nga këto parime, siç i konsideron LRI, kërkohet që:

- të distancoheni në mënyrë të menjëhershme nga deklaratat hipokrite se po punoni për të mirën e vendit, pasi jo më larg se një ditë para zgjedhjeve keni qenë po ju që keni thënë se asnjë e mirë nuk mund t'i vijë këtij vendi nga Sali Berisha.

të hidhni poshtë çdo mundësi bashkëpunimi së Aleancës Socialiste për Integrim me Aleancën e Ndryshimit.

-që vota jonë E MAJTË të mos përdoret për pazaret politike që përmbushin interesat tuaja personale si dhe ato të së djathtës.

-të na përfaqësoni denjësisht dhe ti përmbaheni parimeve të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe programit para zgjedhor.

Duke përfunduar qëndrimin e saj, LRI paralajmëron se "nëse kërkesat tona nuk do të merren parasysh ju bëjmë me dije se nuk do ta keni më mbështetjen tonë në forumet partiake, mitingjet, protestat, fushatat dhe zgjedhjet e ardhshme".

Ndërkohë, LRI ka publikuar edhe një peticion me 500 firma nga anëtarë të LRI, LSI, si dhe votues që "ju besuan dhe dhanë në 28 Qershor votën e tyre të sigurt, kundër Sali Berishës!".

Më poshtë, 500 nënshkruesit e peticionit:

1. ERISA XHIXHO

2. ARDIT ÇELA

3. BESMIR METANI

4. KLAJDI MUSABELLIU

5. ENTIOL LAÇO

6. ERGYS JAHOLLARI

7. JOLANDA DULAJ

8. BLERINA AGO

9. ARDIT PUPA

10. LUIS VORFI

11. FJORI KADILLARI

12. PARID FLAGA

13. SPIRO NAÇI

14. EMILJANO MANJANI

15. ENIO HASANAJ

16. ELONA GURI

17. ILIR MEMKO

18. BLEDAR HAJDINI

19. DORIAN DUÇKA

20. ARTAN ALIAJ

21. BESMIR BANAJ

22. ALBERT ALIMADHI

23. ELONA JAUPI

24. ENDRIT PRODA

25. BESIM MURATI

26. ANXHELA FAIKU

27. NERITAN KAMBERI

28. ALTIN ISAI

29. ELVIS NESIMI

30. BLERINA DERVISHI

31. KLEIDI LLUKA

32. KLAUDIO ZAJMI

33. SAJMIR PAHIJA

34. ALDA MUCA

35. ESIDOR SINANI

36. ENISA PASHAJ

37. ANILA JASHARI

38. DANIELA HASKO

39. GERTI FEJZA

40. ANILA MARKU

41. ANTUEN BREGU

42. ARTUR LIKURI

43. SOTIRAQ MOCI

44. EQEREM MUSTAFARAJ

45. ARDIAN DACI

46. ARBEN BUZHALA

47. FATMIR AVDIJAJ

48. FLORA NIKQI

49. MIMOZA SELMANI

50. DRITON FISHEKXHIU

51. BESIM LOSHAJ

52. KUJTIM TETAJ

53. ARLINDA DRESHAJ

54. HEKURAN PASHA

55. SHPEND STOJKAJ

56. ARBER KRASNIQI

57. TAHIR ÇELAJ

58. BEHAR GASHI

59. ENIS BUZHALA

60. ALGJERINA GJEVUKAJ

61. DONJETA HADERGJON

62. FJOLLA REXHEPI

63. DENIS SPAHIJA

64. BURIM BASHAJ

65. MIMOZA MALINDI

66. ARBER JUSUFI

67. IDRIZ ZOGAJ

68. DONIKA HOXHA

69. GENTIAN ZEQIRI

70. ALMA GASHI

71. ARIJAN ZALLQI

72. AIDA OSMANAJ

73. KALTRINA KRASNIQI

74. DENIS MARKU

75. ELDI SHYTI

76. ARTION NERO

77. ERMAL FARUKU

78. ASLLAN BREGU

79. ELTON SADRIU

80. MANJOLA SELMANI

81. ERGITA STAFA

82. DITMAR ROLANDAJ

83. SABIT BROKAJ

84. EDUART DORE

85. BARDHYL RREDHI

86. ILIRJANA KULLAJ

87. ALBAN ZAJMI

88. EDUART SEVO

89. MIMOZA ALLMUÇA

90. DRAGE SOKOLI

91. ALIASHA MILO

92. VLADIMIR LAZRI

93. SHPETIM LEZI

94. DHURATA MURATI

95. ALBAN DEDAJ

96. HAJDAR SHAHOLLARI

97. HYSEN HODO

98. VLADIMIR XHILLARI

99. MAKSI BOZO

100. IRMA ÇANI

101. ESMERALDA QOSJA

102. RAJMONDA KAJA

103. ARDIANA GJOKA

104. GEZIM KORÇA

105. ANESTI SKENDERI

106. ARBEN SHKEMBI

107. ELDA ZEKO

108. FLUTURA BARDHI

109. VRANINA ISMALAJ

110. HILMI BYLYKBASHI

111. LEDIANA JAHAJ

112. ENKELEDA ELMASLLARI

113. NIKOLL PLAKU

114. ADRIANA DYRMISHAJ

115. KUJTIM BILLA

116. FLORIAN GUNI

117. ENRI HIDE

118. DENISA JENICERI

119. PERPARIM KUQI

120. ARBEN MOLLA

121. AVNI SULA

122. ERINDA DERVISHI

123. ELTONA META

124. IDAJET ASLLANI

125. AFERDITA QOQJA

126. GAZMEN UZEIRI

127. DRITA DOÇI

128. AIDA ISMAHILI

129. ORGEST KRAJA

130. ARBEN MUDA

131. ESMERALDA BRAHIMAJ

132. INDRIT GJYSHI

133. BLERTA XHEZO

134. ALMA SABIAJ

135. ELDI LOSKA

136. JONI DHUÇKA

137. MAKSIM ÇOÇLLI

138. SHPRESA AHMETAJ

139. BEHAR TERTHORA

140. HOLTA BELLO

141. PETRIT HOXHA

142. DHURATA ZEPISHTA

143. FRIDA KRIFCA

144. RESMIE CENOLLI

145. SHKELQIM SHAMETI

146. MAJLINDA KOLLCI

147. ANJEZA SHAHOLLI

148. EDUARD MESKO

149. EDMOND KOLA

150. ARTAN ÇIPI

151. RAMIZ DERVISHI

152. MAJLINDA JONUZAJ

153. SULEJMAN HAXHIU

154. ARBEN HAXHIU

155. ILIR DHAMO

156. ETLEVA KAÇUKU

157. AISEL OMERBASHI

158. LUMTURI KOLONISHI

159. DRITAN MUNEKA

160. ENKELEDA SILAJ

161. ARDIAN ZAHARIA

162. BEKTASH MUHAJ

163. LIRI GJOKA

164. FADIL DEMNERI

165. RIKSON ELEZI

166. ERNEST ZEQIRAJ

167. LAVDIE SHEHU

168. DHURATA DAME

169. ORJON GJILANI

170. VITORE LEKAJ

171. ZENAIDA VELAJ

172. ERIONA NIKOLLA

173. PETRAQ MORANGA

174. ARTAN CAPI

175. AHMET HYSESANI

176. ELTON HYSESANI

177. BRUNILDA KURTIQI

178. JULIANA KEPI

179. DINE GJOKAJ

180. LILJANA CANAJ

181. VJOLLCA HABIBI

182. SAFET MARIZI

183. ADELAJDE TEFERICI

184. AGRON ALLUSHI

185. REBEKA BIÇAKU

186. JETA DAUTI

187. PIRO KOKONESHI

188. PERPARIM BICI

189. ARTAN SONORA

190. IBRAHIM KADIA

191. BETIME MESHI

192. MIRANDA KRIFCA

193. ELIDA CELAMI

194. PANDELI HAFIZI

195. GENTIAN STRONI

196. SATHINA SARAFULI

197. HAJRO ÇAUSHI

198. BLERINA ISLAMI

199. EDUARD KRISTERILI

200. EMIRJONA SHATHIMHAJ

201. IVA GJINALI

202. MERSIN BICI

203. BLERTA PEQINI

204. AHMET KARAFILAJ

205. ENVER LUKA

206. FISNIK AGUSHI

207. XHILDA UJKANI

208. FEÇOR ISLAMI

209. DURIM BARDHI

210. PRANVERA PASKU

211. SANIJE LAMAJ

212. MENTOR MEMA

213. OLSI BAXHAKU

214. ILIRJAN JAUPI

215. XHEVDET SAKAJ

216. MIHALLAQ PESHKATARI

217. BUJANA BASHA

218. FATMIR GJEÇI

219. BLERTA PASHAJ

220. MANJOLA ZYLFI

221. ERGYS BRAHJA

222. ISMAIL PRUSHI

223. NERITAN DACI

224. ORNELA VERA

225. NAIM TAKOÇI

226. GËZIM MYQEREMI

227. SUZANA ELEZI

228. NDERIM VELLILLARI

229. JUÇJANA SHYTAJ

230. YLLI BUSHATI

231. SPIRO LACI

232. PRANVERA KOPANI

233. LORENA BABOÇI

234. PRANVERA GUN

235. NERTILA MASHA

236. IRMA POPA

237. YMER ÇELA

238. FATBARDHA BESHKU

239. SHPËTIM DOJÇI

240. STELIO KORDI

241. NIKO PRIFTI

242. BESMIR LUMANI

243. ASTRIT BENGU

244. LORENA KALAJA

245. SHQIPONJA PETONAJ

246. LENORD MANAJ

247. ANJEZA BAJAMI

248. ZORADA ZHUPI

249. ERMAL HOXHA

250. GJENOVEFA SPIRO

251. YLLDIS ARMIRI

252. TEKI XAKE

253. DIANA QAMO

254. ELTONADA DEMOLLORI

255. ERMIRA ÇEZMA

256. DRITAN MUSAI

257. AGIM CECAJ

258. MIMOZA MELI

259. RAIMOND MELI

260. HAKI LALO

261. ALFRED DORACAJ

262. IRIDA KOKUSHTA

263. LEONARD HAMO

264. VANJOL CAKULI

265. ERILDA IBRO

266. MILIKA DHAMO

267. JORIDA HUSHI

268. ERIOLA BRAHAJ

269. MARSELA DEMO

270. HYSEN GOÇI

271. ARDIAN GJELILAJ

272. ILIR KAPAJ

273. ARBEN GERREMI

274. MIMOZA KUJTIMI

275. ERSIDA MUKAJ

276. ASTRIT LLANGOZI

277. BESNIK SIQECA

278. ALUSH DOMI

279. ELVANA VEIZAJ

280. CANE ÇELA

281. MUKE SELIAJ

282. JULIAN CAUSHLLARI

283. IRENA KRISTO

284. ERIKELA KAFEXHI

285. BRIKENA TOLE

286. STAVRI KAFTANI

287. MIMOZA DHAMO

288. GERTA ZERE

289. LLAZI LIGORI

290. VANGJEL SHORE

291. MIMOZA AGOLLI

292. PIRO KARAPANKO

293. ARTUR HOXHA

294. RAJMONDA TAKO

295. ELTON ÇUKO

296. MIRANDA MUKA

297. VLADIMIR GREMSHI

298. VOTJANA MILE

299. AURORA DEDA

300. ENEA GREMI

301. ERMIR LLAMBRO

302. VJOLLCA KADIOLLI

303. RUDINA JAUPAJ

304. SOTIRAQ KOÇO

305. ILIR LLUQI

306. ERLIN TEGO

307. IRENA ZYKAJ

308. GJINOVEFA GREMBI

309. AGIM SHALA

310. ALBERTA ULQINAKU

311. GJERGJI BEGA

312. MIMOZA HOXHA

313. KRISTAQ GOA

314. ENKELEJDA LIPE

315. MIMOZA MOÇI

316. NERTILA KALEMAJ

317. ELIO LAHA

318. HASAN LAHA

319. BLERIM PALLA

320. OLGERT MANÇELLARI

321. MANJOLA XHEMOLLARI

322. LULJETA PJETRI

323. IRIDA HAMZOLLARI

324. ALBANA ABESHI

325. ELSA HAMALLARI

326. EDMOND SHQEPA

327. VENETIKE TOPÇIU

328. RUDINA TOMORRI

329. ÇELIKE ELEZI

330. NERTILA SEITLLARI

331. SHEFKI ELMASLLARI

332. FILLORETA KODRA

333. KUJTIM HOXHA

334. IRAKLIS SAKO

335. ROVENA MELE

336. JONIDA ZGORANI

337. DANIELA KONDILI

338. JANAQ KONDILI

339. DANIELA KULLA

340. ENGLANTINA MARA

341. XHEVEHIRE BECKA

342. NIKO GRABOCKA

343. ORIANA QAZIMI

344. DELINA MYRTEZA

345. REZARTA RAVOLLI

346. DRITAN CENOLLI

347. THANAS NEZIRI

348. DENISA NEZIRI

349. ELVANA MIHALI

350. EDLIRA KONA

351. SABRI NEIMI

352. MIRANDA XHENGO

353. MIRANDA ZAÇE

354. VERA MUSLLI

355. MIRJELA NAJTELLARI

356. JANO VAGOLLARI

357. REFIOLA TAKE

358. EDUART TAKE

359. KRISTINA CIKO

360. LIZETA ZAGULLAJ

361. LEON ANDONI

362. MARINELA KARANXHA

363. ELONA SHAHINLLI

364. ANILA BESHIRI

365. ENDRI QOSE

366. ALFRED MULLALLI

367. KLODIAN HASANMENI

368. ARBEN ABAZI

369. ARTAN NDOCI

370. ROBERT MILO

371. KRISTAQ PLEQI

372. RAJMONDA ABDURRAMANI

373. BASHKIM KALLÇO

374. BEHAR TOSKA

375. ALKETA QORRI

376. FATOS DERVISHI

377. BARDHJUS BUSHAJ

378. ARTAN DIDI

379. DRITAN PËRKECI

380. MARINELA SHAHU

381. FLORIAN KALI

382. ENKELEJDA ÇULLHAI

383. LLESH NARKAJ

384. ILIRIAN BASHA

385. LILIANA SOKOLI

386. EDUARD LAZRI

387. ABEDIN TELHALLARI

388. ALTIN BALLABANI

389. SUZANA BABALLARI

390. ALBINA QIBINI

391. SULBIE BASHKURTI

392. RAJMONDA BRARI

393. ERALBA ALIAJ

394. KASËM KALIASI

395. ALEKSA RAMA

396. TAULAND KOKOSHI

397. KATALINA BYLO

398. ELDIANA BALI

399. ESMERALDA HAKANI

400. ALEKSANDËR NIKOLLI

401. TEFTA KURTIQI

402. DORIAN PRIFTI

403. KLEDIS HAXHIRAJ

404. EDLIRA MERKO

405. FLORDIAN NURÇJA

406. TAHIR TARAMI

407. DORIANA ZANI

408. GENCI KAPO

409. ERVIS SPAHO

410. MIRANDA DRAGOI

411. SABIT CAUSHI

412. GRIGOR KITIADHI

413. ARJAN LIGAJ

414. ABAZ MULLAI

415. VIRGJIL MERJO

416. ALKETA QANIU

417. FATJON SINA

418. EQEREM SALIAJ

419. GËZIM KOKA

420. SHQIPONJA DOLLANI

421. RRIGELS TAFAJ

422. LUIZA BANUSHI

423. KLODIANA MYFTARAJ

424. ENGJËLL SEITAJ

425. ILIR MUSKAJ

426. YLLI ÇATA

427. DRITAN BELLA

428. LUAN MEÇAJ

429. SAIMIRA KUÇI

430. ALBANA ZISKUA

431. FARIZ REKA

432. ADRIAN MINXHOLLI

433. RRISELDA RRAPI

434. JETNOR LLANGOS

435. JETNOR MUÇKA

436. ALKETA BALLIU

437. FEIM OPARAKU

438. ERVIN CALE

439. HATMIJE HOXHALLARI

440. MYFTAR LISI

441. DRINALDA KASMOLLARI

442. ALTIN XHERAKU

443. MILENA BEGOLLI

444. SUEDA FLAMURAJ

445. AFËRDITA XHUKELLARI

446. SHPRESA KARRIQI

447. FEJZI ETHEMI

448. KUJTIM MLLOJA

449. HEKURAN QEROI

450. ELTON BUJARI

451. EDLIRA BENDO

452. KLADIRA LELI

453. ELIS MESHARI

454. BESFORT BRAHO

455. FATOS BOJAXHIU

456. ANDI AGO

457. SAIMIR KURTI

458. POLIKSENI KORAQE

459. DHIMITËR ÇERANI

460. ALGERT LUSHI

461. ALDA VAKA

462. MIRELA NUSHI

463. ALBANA SULA

464. NEKI ALIÇKA

465. SHQIPONJA HYSKAJ

466. MAJLINDA YZEIRAJ

467. BLERINA GRËMBI

468. ANILDA ISUFAJ

469. REZARTA TAHIRAJ

470. ENGJËLL TAHIRAJ

471. PANDELI GJINO

472. JONIDA VIDHI

473. NIKOLLAQ PRIFTI

474. ARTEMONI META

475. GENTJAN KOVAÇI

476. FATOS CALO

477. RIGELSA VASHTËMI

478. AURELA KODRA

479. GURALI VEIS

480. MARJETA DEMOLLARI

481. ALBANA METALLARI

482. RAJMONDA KOTES

483. FATJON LUARASI

484. VOLTISA HALUSHI

485. SUZANA ILIA

486. DASHAMIR MATRANXHI

487. FERIK SADIKLLARI

488. JONADRI PRODANI

489. EDISON ELEZAJ

490. BJESHKA KADRIA

491. BESART ANDONI

492. IROLA DHIMITRI

493. ERJON ROTA

494. ANDIOL JEMINI

495. DENAJDA VANGJELI

496. ARIANIT ELMAZI

497. ARBER SHKUQI

498. ERENIK ASLLANI

499. QEMAL BARONI

500. KEJSI ROMI

KOMENTE
  • es es17:10 - 03 Maj 2011
    Kjo liste eshte false, duhet ta fshini se 90%e emrave eshte lista fituesve te llotarise amerikane, dhe emri im ndodhet aty qe nuk kam lidhje se jetoj ne amerike, eshte e gjithe lista e fituesve te llotarise se 2008. . .sa turp