Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vjen dhe Republika Domenikane, ja 62 shtetet që kanë njohur pavarësinë e Kosovës
English

Vjen dhe Republika Domenikane, ja 62 shtetet që kanë njohur pavarësinë e Kosovës

Prishtinë, 12 korrik NOA - Republika Dominikane njohu pavarësinë e Republikës së Kosovës, duke u bërë kështu vendi i 62-të që njeh shtetin e ri.

Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës, tha për agjencinë NOA se mori një letër nga sekretariati i Republikës Domenikane për Marrëdhëniet me Jashtë.

Letra sqaron se qeveria e Republikës Domenikane ka vendosur të njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës.

Më poshtë vijojnë vendet që kanë njohur pavarësinë e Kosovës: Evropë (33) Shqipëria Gjermania Austria Belgjika Bullgaria Kroacia Danimarka Estonia Franca Finlanda Britania e Madhe Hungaria Irlanda Islanda Italia Letonia Lihtenshtejn Lituania Luksemburgu Malta Mali i Zi Maqedonia Monako Norvegjia Holanda Polonia Portugalia Republika Çeke San Marino Sllovenia Suedia Turqia Zvicra Afrikë (5) Burkina Faso Liberia Senegali Sierra Leone Gambia Lindjea e Mesme (4) Emiratet e Bashkuara Arabe Arabia Saudite Bahrein Jordania Amerikat (8) Belize Kanadaja Kolumbia Kosta Rika SHBA Panamaja Peruja Republika Dominikane Azia (12) Afganistani Australia Koreja e Jugut Ishujt Marshall Japonia Malajzi Mikronezia Nauru Samoa Ishujt Maldive Republika e Palaut Komorret

KOMENTE