English

Iu gjendet 211 gramë heroinë në makinë, arrestohen 1 shqiptar e 1 maqedonas

Tiranë, 14 korrik, NOA - Forcat e policisë kanë ndaluar dy persona pasi iu është gjendur sasia prej 211 gramë lëndë narkotike, e dyshuar si heroinë në bagazhin e makinës së tyre.

Sipas burimeve policore për agjencinë e Lajmeve NOA, fjala është për 30-vjecarin

Besnik Hoxha, lindur e banues në Tiranë, si edhe Nexha Kabën, lindur dhe banues në Velesh të Strugës, me kombësi maqedonase.

Arrestimi i tyre u bë pasi u kapën duke hyrë pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës me automjetin taxi me targë OH 127 IH ku në bagazhet e tyre u gjend një sasi pluhuri i ngjashëm me atë të heroinës me një peshë prej 211 gramësh.

U kryen veprimet proceduriale për veprën penale të trafikut të lëndëve narkotike, parashikuar nga neni 283/a/2 i Kodit Penal.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE