English

Gjendet arsenal armësh me 1 automatik, 4 arka me fishekë, 30 granata

Delvinë, 15 korrik, NOA - Një arsenal i vërtetë armësh është mundur të gjendet nga forcat e policisë së Devlinës në fshatin Llakopin të këtij rrethi.

Sipas të dhënave policore për agjencinë e Lajmeve NOA, ky arsenal armësh është bërë i mundur të gjendet në bazë të disa informacioneve paraprake, të cilat i kanë çuar ato drejt zbulimit të një sasie jo të pakët armësh dhe municionesh.

Bëhet fjalë për 4 arka me fishekë, 30 granata, 1 automatik model 56 dhe tre kuti me ndezësa, të cilat mbaheshin të fshehura.

Ndërkaq, policia po punon për gjetjen e autorëve të mundshëm, të cilët janë edhe poseduesit e vërtetë të këtij arsenali armësh.

n.e/NOA

KOMENTE