English

Serbia nis në Preshevë aksionin "për ndërprerjen e armatimit të shqiptarëve"

Preshevë, 15 korrik, NOA - Policia e Serbisë ka nisur sot në mëngjes në Preshevë një aksion, për siç thuhet, "ndërprerjen e kanaleve të armatimit ilegal të grupeve terroriste shqiptarë".

Lajmi bëhet i ditur nga ministria e Brendshme e Kosovës, e cila pohon se në kuadër të këtij aksioni, aktualisht në Preshevë ndodhet edhe ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Ivica Daçiç, bashkë me drejtorin e policisë Milorad Veloviç, si dhe me komandantin e xhandarmërisë, Bratislav Dikiç.

Për nisjen e këtij aksioni kanë ndikuar dy aktet e tënda të ndodhura në këtë zonë ditët e fundit, përmes sulmeve të bombave, ku kanë mbetur të plagosur disa persona.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE