English

Kampionët e Shqipërisë barazojnë me ata të Norvegjisë, 1-1 në "Qemal Stafa"

Tiranë, 16 korrik, NOA - Ekipi kampion i Shqipërisë "Tirana", ka arritur rezultatin barazim me kampionët e norvegjisë, "Stabaek".

Duket se aventura e Tiranës në turin e dytë të Ligës së Kampioneve, ka nisur me një barazim në rezultatin 1-1.

Për ndeshjen e kthimit, edhe pse me një rezultat të parë të barabartë, norvegjezët e Stabaek kanë avantazhin e golit në fushën kundërshtare, megjithatë edhe në kampin bardheblu barazimi 1-1 shihet si pozitiv për ndeshjen e 21 korrikut në Norvegji.Â

Tirana mund të kualifikohet vetëm në rast barazimi me më shumë se 1 gol dhe në rast fitoreje. Â

n.e/NOA

KOMENTE