Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Liga Evropiane, Vllaznisë pëson 5 gola në Vjenë. Vetë e kishim fajin

Liga Evropiane, Vllaznisë pëson 5 gola në Vjenë. "Vetë e kishim fajin"

Vjenë, 17 korrik, NOA - Fillimi i turit të dytë të Ligës Europiane në futboll dukej se ishte i mbarë me ndeshjen e parë, por ja që vijimi i tyre nuk ka qenë aspak i tillë.

Ekipi i Vllaznisë ka pësuar plot 5 gola në stadiunim "Grehard Hannapi"Â në Vjenë të Austrisë përballë ekipit Rapid.

Pjesa e parë e këtij takimi, i cili u ndoq edhe nga rreth 200 tifozë shkodranë, u mbyll me rezultatin 1-0 pas një goli të shënuar për Rapid në minutën e 33-të nga Hofmann.Â

Por pjesa e dytë do të mund të konsiderohet si fatale për ekipin e Vllaznisë, i cili ka pësuar plot 4 gola gjatë saj dhe sidomos në minutat e fundit.

Pas ndeshjes, trajneri i Vllaznisë Hasan Lika duke komentuar ndeshjen është shprehur i pakënaqur nga paraqitja e futbollistëve të tij, sidomos në minutat e pjesës së dytë. Ai ka fajësuar portierin e Bishani, i cili me një dalje të gabuar në minutën e 68-të ndëshkoi Vllazninë, moment kur loja ka marrë një rrjedhë te gabuar në dëm të saj.Â

"Ne u mundëm nga gabimet tona", theksoi trajneri i Vllazisë, sipas të cilit nuk duhej lejuar një rezultat aq i thellë.

Tashmë kjo shifër sipas tij, është mjaft e vështirë që të përmbyset në ndeshjen e kthimit, atë që do të luhet në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës me datë 23 korrik.