Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nishani falenderohet nga homologu spanjoll për luftën ndaj krimit
English

Nishani falenderohet nga homologu spanjoll për luftën ndaj krimit

Tiranw, 17 korrik NOA-Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani, Â falënderohet nga homologu i tij spanjoll për luftën e përbashkët ndaj krimit të organizuar.

Përmes një letre dërguar Nishanit, ministri i brendshëm i Spanjës Z. Alfredo Perez Rubalcaba  theksuar se nga bashkëpunimi mes palëve, në qershorin e vitit të kaluar u bë i mundur arrestimi i një shtetasi të rrezikshëm shqiptar, i arratisur nga Spanja.

Â

Më tej në letrën e tij, Ministri Rubalcaba vlerëson efikasitetin dhe profesionalizmin e treguar nga policia shqiptare.

"Kapja e suksesshme u prodhua në kuadrin e një operacioni të shkëlqyer të zhvilluar nga forcat e specializuara të policisë shqiptare, në bashkëpunim të ngushtë me anëtarët e policisë spanjolle"- nënvizon në letër Z. Rubalcaba.

m.i/NOA

KOMENTE