Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Del nga spitali Papa Benedikti, kreu operacionin pasi theu kyçin e dorës
English

Del nga spitali Papa Benedikti, kreu operacionin pasi theu kyçin e dorës

Aosta, 18 korrik NOA-Papa Benedikti doli nga spitali në qytetin Aosta të Italisë veriore, ku bëri operacion pasi theu kyçin e dorës.

Papa përshëndeti njerëzit që e shikonin ndërsa hyri në makinë e u largua nga spitali.

Zyrtarët e spitalit në qytetit Aosta thanë se operacioni, që u bë me anestezi lokale, shkoi mirë.

Papa do ta mbajë dorën në allçi për një muaj.

Në një deklaratë të Vatikanit thuhej se udhëheqësi 82 vjeçar i Kishës Katolike e theu kyçin e dorës pasi u rrëzua gjatë natës në vendpushimin Les Combes në Alpet e Italisë.

Megjithatë Papa tha meshën e ditës dhe hëngri mëngjes para se të shkonte në spital për operacionin.

Një zëdhënës i Vatikanit tha se plaga nuk ishte serioze dhe se nuk pritet të ndikojë tek orari i Papës për sa i përket paraqitjeve publike në atë pjesë të vendit.

m.i/NOA

KOMENTE