Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gruaja e Ronaldo Kaka bëhet pastore : Paratë e Realit, shenjë e Perëndisë
English

Gruaja e Ronaldo Kaka bëhet "pastore": Paratë e Realit, shenjë e Perëndisë

Madrid, 18 korrik, NOA - Gruaja e lojtarit të famshëm i cili u ble me miliona euro pak javë më parë nga ekipi i Realit të Madridit, Karolina, ka vendosur të hapë një tempull të ungjillit, duke u bërë pjesë si pastore e sektit 'Renascer em Cristo'.

Dhe tashmë ka postuar YouTube videon në të cilën njofton misionin e saj të ri. Ajoka sqaruar sesi jeta e një njeriu duhet të jetë e prirur drejt Zotit dhe se virgjëria duhet mbajtur deri në martesë.

Sipas Karoline, kalimi i burrit të saj për te Reali ka qenë një shenjë tjetër e Perëndisë. "Si mundet dikush, që në këtë periudhë të çmendur të krizës, të japë kaq shumë para?", ka pohuar ajo.

Më pas, ka shtuar se Perëndia ka vënë këto para në duart e Realit për të rekrutuar Kakanë dhe ne me to mund të hapim një kishë në Madrid, pasi ka njerëz të cilët duhet të dëgjojnë fjalët tona. "

n.e/NOA

KOMENTE