Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Incko: Në Bosnjë s'do të ketë luftë të re, por dy etnitë duhet të bashkëpunojnë
English

Incko: Në Bosnjë s'do të ketë luftë të re, por dy etnitë duhet të bashkëpunojnë

Sarajevë, 18 korrik, NOA - Përfaqësuesi i lartë në Bosnjë, Valentin Incko, ka deklaruar se në këtë vend nuk do të ketë një luftë të re. Në një intervistë për shytpin beogradas, Incko ka thënë se Bosnja duhet të qëndrojë në këmbët e veta dhe se për këtë i domosdoshëm është bashkëpunimi i dy entiteteve.

Duke folur për ndryshimet kushtetuese në Bosnjë, Incko ka vënë në pah se bashkësia ndërkombëtare do të ishte e kënaqur nëse Bosnja do të kishte kryeministrin dhe presidentin.

NOA-INA

KOMENTE