Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një makinë përplaset me autobusin me turistë, dy të plagosur rëndë
English

Një makinë përplaset me autobusin me turistë, dy të plagosur rëndë

Librazhd, 18 korrik NOA - Një autobus me turistë është përplasur me një makinë për pasojë janë plagosur rëndë dy persona.

Aksidenti ndodhi mesditën e sotme në aksin Librazhd-Pogradec pranë fshatit Rrajce ku makina tip-Audi me targa LA 6447 A u përplas me autobusin me targa të huaja.

Forcat e policisë kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes për të sqaruar rrethanat e aksidentit.

Sipas policisë përplasja e autobusit me makinën ka shkaktuar panik te turistët por asnjëri prej tyre nuk ka pasur lëndime.

Ndërsa dy persona që ndodheshin në makinën Audi kanë mbetur të plagosur rëndë dhe u transportuan menjëherë në spital.

Mësohet se përplasja ndodhi pasi makina tip-Audi po udhëtonte me shpejtësi të madhe.

k.k/NOA

KOMENTE