English

Ishte dënuar për veprën e plagosjes me dashje, policia arreston 48-vjeçarin

Korçë, 23 korrik, NOA - Forcat e policisë së Korçës kanë bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e 48-vjeçarit Ferman Begollari, pasi ishte shpallur në kërkim prej saj për konsumimin e veprës penale të plagosjes.

Sipas të dhënave policore për agjencinë e Lajmeve NOA, ndaj tij ekziston një vendim gjykate që e ka dënuar atë me 4 vjet burg për veprën penale të "Plagosjes së rëndë me dashje" parashikuar nga neni 88/1 i Kodit Penal.

n.e/NOA

Â

KOMENTE