English

Vidhet banesa e anëtares së Kolegjit Zgjedhor, policia kap autorin

Korçë, 24 korrik NOA - Bastiset banesa e anëtares së Kolegjit Zgjedhor, Entela Prifti, policia çon në qeli autorin.

Ngjarja ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në lagjen nr.10 në Korçë kur një person ka hyrë në ambientet e brendshme të banesës së shtetasit Viktor Prifti.

E sinjalizuar për ngjarjen policia ka mbërritur menjëherë për të identifikuar dhe kapur autorin.

"Nga kryerja e veprimeve hetimore e proceduriale është bërë e mundur identifikimi, kapja dhe arrestimi i autorit të kësaj vepre penale, ku ka rezultuar të jetë shtetasi,

Daniel Dauti, 20-vjeç, lindur dhe banues ne lagjen Nr.10 Korçë, me gjendje gjyqësore i dënuar më parë për veprën penale të "vjedhjes" thanë burime policore.

Sipas policisë ka rezultuar se Daniel Daut, është dhe autor i vjedhjes së lokal "Mostra" në pronësi të shtetasit Elton Lesko, ngjarje e ndodhur më datë 5 korrik të këtij viti në qytetin e Korçës.

Ndërkohë që sapo ka mësuar vjedhjen e banesës anëtarja e Kolegjit Zgjedhor, Entela Prifti ka mbërritur në Korçë, ndërsa ajo është zëvendësuar nga një tjetër gjyqtar.

k.k/NOA

Â

KOMENTE