English

Aksidenti hekurudhor në Kroaci, ministri i Transporteve jep dorëheqjen

Kroaci, 26 korrik NOA - Jep dorëheqjen ministri i Kroacisë i Transporteve, pas aksidenti hekurudhor që ndodhi dy ditë më parë.

Aksidenti hekurudhor që ndodhi dy ditë më parë në Split të Kroacisë, kur treni doli nga shinat, 6 persona humbën jetën 20 persona të tjerë mbetën të plagosur. Treni u përplas teksa përshkonte rrugën Zagreb-Split dhe për pasojë doli nga binarët. Numri i pasagjerëve që ndodheshin në bord ishte rreth 90 persona.

Dy ditë pas aksidentit, ministri i Transporteve ka deklaruar dorëheqjen e tij nga posti.

k.k/NOA

KOMENTE