English

Gara e formula 1, Hamilton fitues i Gran Premios në Hungari

Budapest, 26 korrik NOA- Kampioni i Botës i Mclaren, Leëis hamilton ka fituar i pari garën e formula 1 në Gran premion e zhvilluar sot paradite në Hungari.

I dyti është renditur Ferrari me drejtues Kimi Raikonen i cili ia ka dalë mbanë të superonte  Red Bull të Mark Webber.

Vendi i katërt ka shkuar për Ëilliams të Nico Rosberg i cili ka kryesuar para  McLaren të Haiki Kovalainen dhe Toyota e Timo Glok.

Në vendin e shtatë është pozicionuar Braën Gp i liderit të Mondialiy, Xhenson Buton.

m.i/NOA

KOMENTE