English

Gripi i derrit, izolohen 7 të dyshuar në bordin e anijes së nisur nga Greqia drejt Venecias

Venecia, 26 korrik NOA -Izolohen 7 persona të dyshuar me gripin e derrit AH1N1 në bordin e anijes së nisur nga Greqia drejt Venecias në Itali.

Agjensia e lajmeve ANSA njofton se në bordin e anijes  me 3.389 pasagjerë të kombësive të ndryshme dhe   e 1.192 anëtarë të ekuipazhit janë verifikuar 7 raste të dyshuar.

Sipas ANSA-s 5 pasagjerë tashmë janë shëruar ose janë në fund të terapisë, 2 të tjerë po qëndrojnë të izoluar në Venecia.

m.i/NOA

Â

KOMENTE