English

Sulm kamikaz në Çeçeni, vdesin 5 persona plagosen 10 të tjerë

Moskë, 26 korrik NOA- Pesë persona vdiqën sot gjatë një atentati kamikaz në qendër të Groznit, kryeqytet i republikës ruse të Çeçenisë.

Sipas agjencive të lajmeve ruse, eksplozivi ishte vendosur para shkallëve të koncertit në qytet.

Â

Midis personave të vdekur ka dhe disa policië që sipas informacioneve të para kanë pikasur kamikazin që ka hyrë në qendër.

Mendohet se ka dhe dhjetë të plagosur.

m.i/NOA

KOMENTE