English

Kanada, shembet skena, vdes një person plagosen 50 të tjerë

Kanada, 2 gusht NOA - Shembja e skenës gjatë një koncerti në Kanada ka shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen e të paktën 50 personave.

Incidenti ndodhi dje në Kanada gjatë koncertit të Country-it, kur është shembur skena.

Spektatorët e shumtë që po ndiqnin koncertin janë tmerruar dhe kanë dalë menjëherë por mes tyre mbeten të plagosur të paktën 50 persona ndërsa një tjetër humbi jetën.

Koncerti u ndërpre ndërsa në vendngjarje mbërritën autoambulanca të shumta si dhe forca policie.

Këto të fundit nisën hetimet për të zbardhur rrethanat e shembjes së skenës.

k.k/NOA

KOMENTE