English

LSI, Vasili: Nuk ka zgjedhje të parakohshme, deklaratat e Ramës janë ëndrra

Tiranë, 4 gusht NOA - Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Petrit Vasili me anë të një deklarate për shtyp ka theksuar sot se Partia Demokratike dhe LSI ende nuk kanë kryer negociata, ndërsa kundërshtoi pretendimet e PS-së për zgjedhje të parakohshme.

"Për çështjen e zgjedhjeve të parakohshme duke i konsideruar si ëndrra, Rama duhet të përballojë katër vjet të plota dhe i duhet ta ripërsërisë pritjen edhe katër vjet të tjera" deklaroi Vasali duke shtuar se zgjedhjet e ardhme do të mbahen pas katër viteve pikërisht në vitin 2013.

"Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim më shumë se një marrëveshje politike janë një risi në politikën shqiptare

Nuk ka një marrëveshje negociatash sepse kushtetuta thotë qartë që ne do të kemi një qeveri të re" tha më tej Vasili.

k.k/NOA
KOMENTE