English

Topalli: Ende nuk ka negociata me LSI-në

Shkodër, 4 gusht NOA - Kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka qenë sot në Bushat të Shkodrës ku ka marrë pjesë në inaugurimet e disa projekteve, ndërsa gjatë fjalës së saj ajo ka vënë theksin mbi bashkëqeverisjen me LSI gjatë mandatit të dytë.

"Ende nuk ka negociata me LSI" ka thënë Topalli e cila ka shtuar se së shpejti priten negocimet.

"Partia Demokratike ka merituara mandatin e dytë, qytetarët e kanë vlerësuar për atë që PD bëri në mandatin e parë.

Ka qenë një sfidë e madhe dhe unë jam e bindur që qeveria Berisha 2 do të funksionojë sepse kur Berisha 1 erdhi në pushtet në vitin 2005 situata ishte në vështirësi të madhe duke filluar nga korrupsioni i larë" u shpreh Topalli.

"Populli i dha përgjigjen e fundit PS-së në Ballagat. Si asnjëherë tjetër KQZ voton 7 me 0 rezultatin për të certifikuar zgjedhjet" tha më tej kryetarja e Kuvendit.

k.k/NOA

Â

KOMENTE