English

Itali, një 42-vjeçar vret gruan dy fëmijët e tij të mitur dhe më pas mbyt veten me gaz

Itali, 7 gusht NOA - Kërkesa për divorc nga bashkëshortja dhe pushimi nga puna, dyshohet se kanë qenë shkaku që një 42-vjeçar të kryejë një masakër brenda në familjen e tij.

Ai vrau bashkëshorten dy fëmijët e mitur dhe më pas veten.

Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin e Varezës në Itali, kur Maurizio Delciero 42-vjeç ka vrarë gruan e tij Marta dhe më pas fëmijët Matia 5-vjeç dhe Fabio 9-vjeç.

Mësohet se në momentin që janë vrarë nga babai, dy fëmijët ndodheshin në gjumë.

Pas krimit makabër 42 vjeçari ka shkuar në garazhin e makinës dhe është mbytur me gaz.

Trupat janë gjetur nga fqinjët e familjes.

Mësohet se gruaja i kishte kërkuar divorcin 42-vjeçari gjë e cila mund të ketë sjellë edhe tragjedinë.

k.k/NOA

KOMENTE