Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
ADN-ja do të përcaktojë nëse terroristi Nordin Top ka vdekur
English

ADN-ja do të përcaktojë nëse terroristi Nordin Top ka vdekur

Indonezi, 8 gusht NOA - Do të jetë ADN-ja ajo që do të përcaktojë nëse trupi i një të vrari i përket të kërkuarit Nordin Top.

Këtë fakt e ka bërë të ditur policia indoneziane e cila thotë se do të përdorin prova të ADN-së për të përcaktuar nëse, Nordin Top, një nga më të kërkuarit si i dyshuar si terrorist është vrarë.

Sipas policisë mostrat e ADN-së do tu kërkohën pjestarëve të familjes së Nordin.

Nordin, njihej si një udhëheqës i lindur në Malajzi i organizatës rajonale të lidhur me Al Kajdën, Jemaah Islamiyah, dhe mendohet se ka formuar së fundmi krahun e tij militiant.

Ai dyshohet se është i përfshirë në çdo sulm të madh islamik në tokën indoneziane në shtatë vitet e fundit, përfshi edhe vënien e bombave në Bali dhe ndaj dy hoteleve në Xhakarta muajin e fundit.

KOMENTE