English

LSI, ngushëllon familjarët e 4 policëve të vrarë: Të zbardhet ngjarja

Tiranë, 8 gusht NOA - Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur sot ngushëllimet me familjarët e katër policëve të vrarë gjatë një aksioni për kapjen e shumë të kërkuarit Dritan Dajti në Durrës.

"LSI shpreh tronditjen e thellë për ngjarjen e ndodhur sot ku humbën jetën e katër punonjës të Policisë së Shtetit

LSI bashkohet me dhimbjen e familjarëve duke i shprehur ngushëllimet më të ndjera dhe te sinqerta për humbjen e jetëve të familjarëve të tyre" thuhej në deklaratën e LSI-së.

"LSI duke u solidarizuar me familjarët e viktimave, kolegët e të rëndëve, shpreh mbështetjen e saj pa ekuivok për Policinë e Shtetit në përmbushjen e misionit të tyre për të luftuar krimin e organizuar si dhe kërkojmë dënimin maksimal për kriminelët.

Duke shprehur dhimbjen tonë të madhe për këtë tragjedi , LSI kërkon hetim të thelluar dhe të shpejtë nga ana e Prokurorisë së kësaj veprimtarie kriminale shumë të rrezikshme' thuhej më tej në deklaratën e LSI-së.

k.k/NOAÂ Â Â Â Â Â Â Â

Â

KOMENTE