Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Masakra e Durrësit, Kryeministri merr mesazh ngushëllimi nga ambasadori i SHBA
English

Masakra e Durrësit, Kryeministri merr mesazh ngushëllimi nga ambasadori i SHBA

Tiranë, 11 gusht NOA - Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, John Withers, i dërgoi Kryeministrit Sali Berisha një mesazh ngushëllimi.

Uidhers, shpreh keqardhjen për humbjen e jetës në detyrë të katër oficerëve të Policisë së Shtetit.

Në mesazhin e tij, ambasadori Withers shprehet:

"I dashur zoti Kryeministër,

Me keqardhje të madhe mësuam për ngjarjen tragjike të së premtes në Durrës dhe rënien në krye të detyrës dhe në shërbim të vendit të tyre e oficerëve të Policisë Fatos Xhani, Saimir Duçkollari, Kastriot Feskaj dhe Altin Dizdari

Kolegët e mi dhe unë ju shprehim ngushëllimet më të thella juve dhe familjeve të këtyre katër oficerëve trima, të cilët gjatë karrierës së tyrë mbrojtën trimërisht popullin shqiptar", - përfundon mesazhi i Uidhers.

Më herët, Uidhers kishte dërguar një mesazh edhe për ministrin e Mbrojtjes Nishani, që mund ta lexoni këtu:

Komentoni lajmin më poshtë:

KOMENTE