English

Protokolli i EULEX me Serbinë, Haradinaj kritikon qeverinë për pasivitet

Prishtinë, 22 gusht NOALideri i AAK-së, Ramush Haradinaj nuk ka ndalur kritikat ndaj liderëve institucionalë për mosveprim dhe pasivitet në çështje nacionale.

Haradinaj tha për mediat se protokoli i EULEX-it për bashkëpunim policor me Serbinë është pasojë e mungesës së një plani konkret për veriun e Kosovës.

Këto deklarata Haradinaj i bëri pas prezantimit të Xhevat Ollurit-ish kryetar i Lipjanit si kandidat të AAK-së për zgjedhjet e 15 nëntorit.

m.i/(NOA-INA)

KOMENTE