Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zbulohet një bazë falsifikimesh në Tiranë, urdhër arresti për të dyshuarin
English

Zbulohet një bazë falsifikimesh në Tiranë, urdhër arresti për të dyshuarin

Tiranë, 23 gusht NOA- Zbulohet një bazë falsifikimesh në Tiranë.

Pas 6 muajsh hetimi, oficerët e Antikrimit Financiar kanë konstatuar se baza gjendet në rrugën "Don Bosco" në Tiranë e cila shërbente për falsifikimin e diplomave, vizave, patentave dhe dokumenteve të tjera zyrtare.

Oficerët e seksionit të falsifikimeve kanë siguruar në gjykatë urdhër-arresti për autorin e dyshuar, Krenar Beqaraj, 41 vjeç, i dënuar edhe më parë për të njëjtën akuzë.

Sipas policisë, Beqaraj furnizonte sekserë të ndryshëm me materialet e falsifikuar prej tij. Për një shume prej 30 mijë lekësh mund të merrje një diplomë të falsifikuar, dhe për 700 euro një vizë Shengen false.

m.i/NOA

KOMENTE