Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bildt: Tetor, Bashkimi Evropian do të propozojë politika të reja të emigrimit
English

Bildt: Tetor, Bashkimi Evropian do të propozojë politika të reja të emigrimit

Bruksel, 24 gusht, NOA - Bashkimi Europian në fund të muajit tetor do të propozojë politika të reja për emigracionin, në mënyrë që të shmangen ngjarjet tragjike të shkaktuara prej tij.

Një lajm i tillë është bërë i ditur prej ministrit të Jashtëm të Suedisë, Carl Bild, vendit i cili aktualisht mban kryesinë e radhës së Presidencës së Bashkimit Evropian.

Sipas tij, duhet zgjidhur njëherë e mirë problemi i emigracionit dhe për këtë nevojiten politika të reja.

Deklaratat e bilat janë bërë gjatë një takimi të tij me me homologun italian, Franko Frattini, i cili në fakt e ka quajtur emigrimin si një "problem europian".

Ballkani nga ana e tij, është një rajon i përfshirë prej kësaj dukurie dhe pritet që politikat e reja të emigrimit të kenë një impakt të dukshëm edhe tek popullata e tij.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE