Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tetë anëtarë të Kryesisë së Partisë Socialiste, kërkesë për mbledhje urgjente
English

Tetë anëtarë të Kryesisë së Partisë Socialiste, kërkesë për mbledhje urgjente

Tiranë, 25 gusht, NOA - Tetë anëtarët e kryesisë së Partisë Socialiste kanë firmosur një dokument në të cilën bashkarisht paraqesin kërkesën për mbledhjen e Kryesisë PS, para kongresit të Jashtëzakonshëm.

Kërkesa e 8 anëtarëve sapo është depozituar në sekretariatin e Partisë Socialiste dhe rezulton të jetë firmosur nga anëtarja Edlira Haxhiymeri, si kryesuese e këtij grupimi që paraqet një kërkesë të tillë.

Ndërkaq, firmëtarët e tjerë të dokumentit janë përfaqësuesit e njohur të Partisë Socialiste Ben Blushi, Arben Malaj, Andis Harasani, Saemira Pino, Eva Allushi dhe Mimoza Hafizi dhe Edlira Haxhiymeri.

Burime pranë selis rozë bëjnë me dijeni për agjencinë e Lajmeve NOA se ndër të tjera, në këtë kërkesë parashtohen edhe 5 pikat të cilat janë të nevojshme për

të diskutuar në mbledhjen e kryesisë të PS-së.

Mes tyre përmendet ajo e thirrjes dhe organizimit të grupit parlamentar socialist në prag të hapjes së sesionit të ri të Kuvendit si edhe pëfshirjen në rendin e ditës së Kongresit të disa ndryshimeve në statutin e Partisë Socialiste etj. n.e/NOA

KOMENTE