Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
OKB: Qeveria boshnjake të mbështesë kthimin e refugjatëve
English

OKB: Qeveria boshnjake të mbështesë kthimin e refugjatëve

Nju Jork, 26 gusht NOA-Komisioneri i lartë i OKB-së për refugjatët, Antonio Guterres, po i bën thirrje qeverisë boshnjake që të vazhdojë të përkrahë kthimin e refugjatëve të kohës së luftës pavarësisht nga vështirësitë buxhetore.

Zoti Guterres u bëri thirrje si zyrtarëve të Bosnjes edhe komunitetit ndërkombëtar që të ndihmojnë në këtë drejtim.

Dje, zoti Guterres u takua me ministrin boshnjak për të drejta e njeriut dhe refugjatët, Safet Haliloviç, i cili tha se për zbatimin e planit për kthimin e refugjatëve duhen 700 milionë dollarë.

Â

Â

KOMENTE