Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Senatori Eduard Kenedi ndërron jetë në moshën 77-vjeçare
English

Senatori Eduard Kenedi ndërron jetë në moshën 77-vjeçare

Amerikë, 26 gusht NOA - Senatiori Eduard Kenedi vdiq mbrëmë pak para mesnatës në shtëpinë e tij në Hyanas Port të shtetit Masaçusets, në moshën 77 vjeçare.

Më i riu mes vëllezërve Kenedi, Eduard Kenedi u vu në krye të dinastisë politike të familjes pas vrasjes me atentat të vëllezërve të tij, Presidenti Xhon Kenedi dhe senatori Robert Kenedi. Ai ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë.Â

KOMENTE