English

Aksidenti, kamioni bie në kanalin e Butrintit, vdes drejtuesi i tij

Sarandë, 27 gusht, NOA - Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në kanalin e Butrintit, me pasojë vdekjen e një drejtuesi automjeti.

Sipas të dhënave policore për agjencinë e Lajmeve NOA, bëhet fjalë për një kamion i cili teksa po kalonte kanalin e Butrinitit me lundër, ka humbur ekuilibrin dhe ka rënë në ujërat e tij duke shkaktuar vdekjen e menjëhershme të drejtuesit të tij.

Bëhet e ditur se viktima është 40-vjeçari Flamur Hasani, banues në Ksamil, i cili rezulton të ketë qenë në gjendje të dehur në momentin e ngjarjes fatale.

Ai ka goditur drejtuesin e lundrës, duke shkaktuar në këtë mënyrë humbje ekuilibri dhe më pas aksidentin që i ka kushtuar jetën.

Kamioni nuk është nxjerrë ende nga uji dhe pritet nga ekspertiza që të bëhet një analizë e të gjitha detajeve të kësaj ngjarje.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE