English

Pranga 20 vjeçarit, tentoi të vidhte sasi materialesh ndërtimi

Tiranë, 29 gusht NOA-Policia e Tiranës ka vënë në pranga një grabitës i cili po tentonte të vidhte një sasi veglash ndërtimi.

Shtetasi i kapur në flagrancë është Sabah Sherif Kovaci, vjeç 20, lindur në Kukës dhe banues në rrugën Frano Bardhi afër tregut ushqimor, i dënuar më parë.

Për këto dy shtetas materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprën penale të vjedhjes kryer më shumë se një herë parashikuar nga neni 134/2 i Kodit Penal.

 m.i/NOA

KOMENTE