English

Milan kërkon Adrianon ose Behramin

Itali, 30 gusht NOA - AC Milan kanë mbajtur një seri të takimeve për mbrojtësin e krahut të Sevilla's, Adriano.

Me braktisjen e Massimo Oddo's që pritet t'ia bëjë San Siros, skuadra italiane është duke kërkuar një zëvendësim, ndërsa braziliani Adriano është në listën e ngushtë të lojtarëve të cilët i bëjnë përshtypje Milanit, ndërsa në këtë listë gjenden edhe qendër-mbrojtësi Rafinha dhe kosovari i skuadrës angleze të Ëest Ham, Valon Behrami. Zyrtarët e Milan janë takuar me ata të Sevilla's në Monte Carlo, ndërsa negociatat nuk kanë shkuar edhe aq lehtë.

 Në Milan ende nuk është tejkaluar hidhërimi për refuzimin e skuadrës së Sevilla's, rreth Luis Fabianos

KOMENTE