English

Rama: Nuk kam dijeni për tërheqjen e Malaj, por më vjen keq

Tiranë, 30 gusht NOA - Në një konferencë dhënë ditën e sotme para gazetarëve, kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama deklaroi se nuk kishte dijeni për dorëheqjen nga kandidimi për në krye të PS-së së Arben Malaj.

Një ditë pas Kongresit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socialiste ishte bërë publike dhe tërheqja e Arben Malaj nga kandidatura për të qenë në krye të PS-së, kreu aktual i kësaj partie nuk e kishte mësuar një fakt të tillë.

Pyetjes së gazetarëve në lidhje me tërheqjen nga kandidimin për kreun e PS-së të Arben Malajt, Rama u përgjigj shkurt, "nuk kam dijeni për tërheqje të Malaj, do më vinte keq nëse do ishte e vërtetë, nuk bëj koment se nuk jam në dijeni".

"Partia Socialiste ka nevojë për të gjithë dhe ka nevojë për kontributet e të gjithve brenda një sitemi të pranuar rregullash e prioritetesh' tha Rama.

k.k/NOA - Lexoni deklaratën e Ramës: Arben Malaj: Edi Rama e di shumë mirë pse u tërhoqa nga kandidimi

KOMENTE