English

Pranga 29-vjeçarit, shiste në qendër të Tiranës, celularë kontrabandë

Tiranë, 3 shator NOA - Shiste celularë kontrabandë, arrestohet nga policia 29-vjeçari.

Antikrimi ekonomik-financiar ka çuar sot në qeli Mentor Cajka lindur në Dibër e banues në Domje të Tiranës pasi akuzohet për veprat penale të "tregtimit dhe transportit të mallrave që janë kontrabandë" dhe "ruajtje apo depozitimi i mallrave kontrabandë".

Sipas policisë Cajka me mjetin e tij tip-Benz, me targa TR 4510 M, është kapur duke tregtuar telefona celularë kontrabandë, pranë Bankës së Shqipërisë në qendër të Tiranës.

Në cilësinë e provës materiale u bllokuan 93 telefona celularë të markave "Nokia", "Motorola" etj. dhe 50 copë aksesorë telefonash të markave të ndryshme.

k.k/NOA

KOMENTE