Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bizneset e Korçës mbyllin 3 orë aktivitetet në protestë ndaj informalitetit
English

Bizneset e Korçës mbyllin 3 orë aktivitetet në protestë ndaj informalitetit

Korçë, 4 shtator, NOA - Konkurrenca e pandershme si edhe niveli i lartë i ekonomisë infomale kanë qenë dy arsyet kryesore të cilat kanë mbledhur në një tubim të përbashkët bizneset në qytetin e Korçës.

Bëhet e ditur për agjencinë e Lajmeve NOA se ata janë grumbulluar në shenjë proteste ndaj këtyre dy dukurive, të cilat sipas tyre nga dita në ditë janë duke i falimentuar bizneset e tyre.

Forma e ndërprerjes së punës për tre orë është e para e përzgjedhur prej tyre për të kundërshtuar këto dukuri negative dhe bëjnë me dijeni se do të ketë edhe të tjera nëse nuk respektohen kërkesat e tyre.

n.e/NOA

KOMENTE